Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Przywrócenie ruchu na ulicy Nowiny

W środę, 6 marca ok. godziny 19.00 planowane jest otwarcie dla ruchu ul. Nowiny. Na stałą trasę w czwartek, 7 marca wrócą również autobusy komunikacji miejskiej.

Na ul. Nowiny zakończyły się prace związane z budową wyniesionego przejścia dla pieszych, które realizowane było w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przejście nie tylko zwiększy bezpieczeństwo pieszych, ale także ułatwi dotarcie z budowanego również w ramach zadania parkingu do Parku Oruńskiego. Wykonawcą prac była firma Hydro-Mag.

Na wniosek Rady Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, wykonano także kompleksowy remont nawierzchni chodnika na odcinku ok. 150 m. Prace te miały na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu osób odwiedzających Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Nowiny 7, z którego korzystają w większości osoby z niepełnosprawnością ruchową. W ramach tych prac na długości i po stronie wyremontowanego chodnika wymieniono krawężnik, odtworzono nawierzchnię jezdni oraz wyregulowano uzbrojenie podziemne.

W związku z zakończeniem prac drogowych na ul. Nowiny, od czwartku, 7 marca autobusy linii 289 od pierwszych porannych kursów powrócą na stałą trasę oraz zostaną przywrócone rozkłady jazdy obowiązujące przed zamknięciem ul. Nowiny (do 11.02.2024 r.).

Parking Park Oruński 11 03 24 1