Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Nowiny

Z powodu konieczności wykonania tzw. „wyniesionego” przejścia dla pieszych, na około miesiąc zamknięty zostanie fragment ul. Nowiny na wysokości placu zabawy przy Parku Oruńskim. Zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek, 12 lutego.

Sugerowany objazd poprowadzony będzie Traktem św. Wojciecha i ul. Starogardzką. Zmieniona organizacja związana jest z budową wyniesionego przejścia oraz miejsc postojowych przy Parku Oruńskim w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wykonawcą prac jest firma HYDRO-MAG Sp. z o.o.

Linia 289: tymczasowy objazd na Oruni

W związku z pracami drogowymi na ul. Nowiny i brakiem możliwości przejazdu w kierunku krańca Maćkowy, od poniedziałku (od pierwszych porannych kursów) autobusy linii 289 jeździć będą objazdem. 

Od przystanku „Gościnna” 02 do przystanku „Zbiornik Wody Orunia” (n/ż) 02 pojadą ulicami: Trakt Świętego Wojciecha – Starogardzką – Nowiny – dalej po stałej trasie.

Przystanek „Nowiny” (n/ż) 04 nie będzie obsługiwany.

Na trasie objazdowej autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Nowiny” (n/ż) 02 oraz „Ukośna” (n/ż) 02 przy Trakcie Św. Wojciecha.

W kierunku przeciwnym bez zmian.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Nowiny związane są z budową miejsc postojowych przy Parku Oruńskim w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wykonawcą prac jest firma HYDRO-MAG Sp. z o.o.

Mapa Nowiny