Ułatwienia dostępu

Skip to main content

W Gdańsku powstanie „Rowerowy Raj”

Takiego miejsca w Gdańsku jeszcze nie było. W okolicy ul. Dulin’a powstanie tor rowerowy o długości ponad kilometra ze specjalnymi przeszkodami. Właśnie ogłoszono przetarg na prace projektowe wraz z budową.

Tor rowerowy powstanie w okolicy ul. Dulin’a (w pobliżu boiska i zbiorników retencyjnych Świętokrzyska I i II)  i w przyszłości będzie jedną z atrakcji Parku Południowego. W ramach budowy toru zagospodarowany zostanie obszar  o wielkości ok. 1,3 ha. Sama ścieżka wraz z odnogami będzie miała długość ponad 1 km.

W ramach zadania planuje się wykonanie trasy głównej wraz ze skrótami, na której przebiegu znajdą się różne przeszkody, imitujące naturalne warunki górskie.  Elementy przeszkód wykonane będą głównie z usypanej ziemi, drewna, kamieni, belek drewnianych i stalowej konstrukcji.  Oprócz samego toru zaprojektowane zostanie także miejsce odpoczynku. Nie zabraknie oczywiście małej architektury ze stojakami na rowery. Inwestycja powstanie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, w ramach realizacji projektu „ROWEROWY RAJ dla mieszkańców: os. Pięć Wzgórz/os. Miłe”.

ROWEROWY GDANSK WIZ 3

Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Projekt wraz z budową ma potrwać niecały rok od podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 czerwca.

 Aktualizacja, 3.06.2024 r.

Na realizację zadania zabezpieczono w budżecie 584 844,00 zł. Wpłynęła jedna oferta, która jest analizowana:

1. Rad Tracks Sp. z o. o. - 819 000,00 zł