Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Budowa prawego wału przeciwpowodziowego nad Opływem Motławy

Zrealizowaliśmy zadanie związane z budową prawego wału przeciwpowodziowego nad Opływem Motławy wraz z przebudową ul. Zawodzie.

Zakończyliśmy przebudowę i zagospodarowanie fragmentu Opływu Motławy, na odcinku od ul. Elbląskiej do ul. Zawodzie. W ramach zadania powstała m.in. ścieżka pieszo-rowerowa i dwa place rekreacyjne. Niezwykle istotnym elementem zadania była budowa wału przeciwpowodziowego.

Wspomniana inwestycja była realizowana wzdłuż Opływy Motławy, na odcinku od ul. Elbląskiej do ul. Zawodzie. Na tym fragmencie, po prawej stronie opływu, wybudowaliśmy ponad 600-metrowy wał przeciwpowodziowy z nową śluzą. Na wale przewidziano budowę drogi eksploatacyjnej, która pełni funkcję ścieżki pieszo-rowerowej, wzdłuż której pojawi się także oświetlenie. 

Mieszkańców ucieszyła również budowa dwóch placów rekreacyjnych na krańcach ul. Słonecznikowej, z altankami, miejscami do urządzenia pikników, stojakami na rowery i ławkami. Ponadto na obu placach zamontowane zostały urządzenia zabawowe dla najmłodszych  oraz do ćwiczeń fizycznych dla dorosłych mieszkańców Gdańska. W ramach zadania będą przebudowana została jezdnia i chodniki na ul. Zawodzie, na ok. 100-metrowym odcinku od ul. Słonecznikowej do ul. Osiedle.

 

Oplyw Motlawy 28 10 20 szablon OpenStreetMap

Aktualizacja, 11.04.2024

Stan prac przed i po realizacji zadania

Previous Next