Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Realizujemy budowę przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka

W listopadzie tego roku zostanie oddane do użytku nowe przejście naziemne w Gdańsku. Powstanie ono w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka. Właśnie podpisano umowę na realizację tego zadania.

Planowane przejście będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. W ramach zadaniach powstanie także przejazd rowerowy przez torowisko. Teren zostanie oświetlony, a także zyska odwodnienie. W pobliżu przejścia zostanie nasadzony nowy trawnik.

Wykonawcą prac została Grupa Flize Gres. Koszt budowy przejścia to niecałe 3,4 mln złotych. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2024 r.

W kwietniu 2022 roku otwarto przejście naziemne przez Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej, które nie tylko zwiększyło bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale jest także częścią sukcesywnie realizowanej polityki miasta przywrócenia Śródmieścia pieszym.  W ostatnich latach wybudowano skrzyżowania na Podwalu Przedmiejskim na wysokości ulicy Łąkowej i kolejne na ulicy Chmielnej, a także przejście przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W planach jest także budowa przejścia przy dworcu w Gdańsku Głównym.  

Aktualizacja, 08.07.2024 r.

Obecnie wykonywane są m.in. chodniki i dojścia na peron tramwajowy.

Previous Next

Aktualizacja, 26.06.2024 r.

Previous Next

Aktualizacja, 31.05.2024 r.

W poniedziałek, 3 czerwca planowane jest rozpoczęcie robót związanych z budową przejścia naziemnego na granicy Zaspy i Wrzeszcza.

Planowane przejście będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. W ramach zadania powstanie także przejazd rowerowy przez torowisko. Teren zostanie oświetlony, a także zyska odwodnienie.

W pierwszym etapie prac planowane jest zamknięcie skrajnego lewego pasa w kierunku Wrzeszcza. Lewoskręt na al. Rzeczypospolitej w kierunku al. Legionów będzie wyłączony z ruchu przez większość okresu trwania inwestycji. Dodatkowo zostanie zajęty pas zieleni, co nie wpłynie na ruch pieszych oraz kołowy. W tym miejscu zorganizowane zostanie zaplecze budowy.

mapa hynka 3.06