Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Umowa na projekt nowego Centrum Aktywności Lokalnej na Osowej

Osowa zyska w najbliższych latach Centrum Aktywności Lokalnej, które powstać ma przy ul. Jednorożca. Właśnie podpisano umowę na zaprojektowanie siedziby Centrum.

Projekt ma być gotowy w połowie przyszłego roku. Na początku tygodnia podpisano umowę z firmą Alfa Projekt Biuro Projektowe Piotr Ślesicki. Koszt opracowania to ponad 517 tys. zł.

Biblioteka, dom sąsiedzki, pracownie i sala fitness 

Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Jednorożca tworzyć będą trzy budynki oznaczone jako A, B1, B2 wraz z łącznikami.  Sposób zagospodarowania Domu został wypracowany konsultacyjnie.

Budynek A przewidziano jako siedzibę biblioteki miejskiej z czytelnią i salą warsztatową oraz dom sąsiedzki dzielnicy Osowa, który znajdować się będzie na pierwszym piętrze.

W drugim budynku B1 zaplanowano wielofunkcyjną salę świetlicową dostosowaną do wymogów środowiskowego domu samopomocy oraz salę warsztatową. Ponadto w gmachu znajdować się będą sale i gabinety terapeutyczne. 

Z kolei w trzecim obiekcie B2 zakłada się utworzenie sali fitness, świetlicy młodzieżowej i pracowni artystycznych. 

Projekt uwzględni zagospodarowanie przestrzeni wokół obiektu

W zakresie dokumentacji będzie również projekt otoczenia budynków, w tym m.in. przestrzeni piknikowej z możliwością organizacji wydarzeń plenerowych czy wykorzystanie ściany budynku B2 od strony parku na cele realizacji wystaw lub kina letniego. 

Przewidziano także utworzenie zielonego skweru z kwiatami i krzewami. Projekt uwzględni również oświetlenie i monitoring.