Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Niezwykły plac zabaw na Sobótkowej Polanie jest już dostępny dla mieszkańców

Takiego placu zabaw, jak na Sobótkowej Polanie w Gdańsku jeszcze nie było. W otulinie lasu powstała przestrzeń, która zachęca do zabawy i… tańca.

Sobótkowa Polana to urokliwe miejsce, które znajduje się na skraju lasu po wschodniej stronie Jaśkowej Doliny. Dzięki głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim na tym terenie powstały nowe ścieżki spacerowe z ławkami, altanami  i stolikami.  Dla najmłodszych mieszkańców stworzono unikalne w mieście zjeżdżalnie w formie owadów.

Tuż obok placu zabaw powstał 120-metrowy parkiet taneczny, który zgodnie z intencją wnioskodawców, „ma sprzyjać rozwojowi kultury tańca, a także występom uczniów szkół tanecznych oraz organizacji konkursów tanecznych na wolnym powietrzu”.  Wszystkie elementy wyposażenia wykonane są głównie z naturalnych materiałów.  

Odbiory zakończyły się 21 marca. Teren jest już w pełni dostępny dla mieszkańców.  Wykonawcami prac była firmy Union Invest, natomiast spółka Braty i Kompany S.C.  odpowiadała za dostawę i montaż urządzeń na placu zabaw.

Dodano 20 zdjęcia 7