Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Na granicy Zaspy i Wrzeszcza powstanie nowe przejście dla pieszych

W okolicy skrzyżowania ul. Hynka z al. Rzeczypospolitej powstanie w tym roku przejście naziemne, które znacznie ułatwi poruszanie się po okolicy. Prace mają potrwać 26 tygodni od daty podpisania umowy. Będzie to kolejna inwestycja, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami, starsze czy opiekunowie z dziećmi będą mogli bez przeszkód pokonać jedną z głównych arterii miasta.

Planowane przejście powstanie w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka i będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. Piesi będą mogli z niego wejść bezpośrednio na peron tramwajowy. W ramach zadania powstanie także przejazd rowerowy przez torowisko. Teren zostanie oświetlony, a także zyska odwodnienie. W pobliżu przejścia zostanie nasadzony nowy trawnik. Prace mają potrwać 26 tygodni od daty podpisania umowy. Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Otwarcie ofert planowane jest na koniec lutego.

przejscie przy hynka 1

Aktualizacja, 10.04.2024 r.

Wykonawcą prac została Grupa Flize Gres. Koszt budowy przejścia to niecałe 3,3 mln złotych. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2024 r.

Aktualizacja, 5.03.2024 r.

Na realizację zadania zabezpieczono w budżecie 4 mln 720 tys. zł. Wpłynęły dwie oferty, które są analizowane pod względem formalno-prawnym:

  1. GRUPA FLIZE GRES Sp. z o.o. - 3 273 844,87
  2. „WPRD GRAVEL” Sp. z o.o. - 4 143 870,00