Ułatwienia dostępu

Skip to main content

W Jarze Wilanowskim rozpoczyna się budowa skateparku

W tym tygodniu rozpocznie się budowa nowej atrakcji w Jarze Wilanowskim. W sierpniu powstanie tam skatepark. Budowa kolejnych skateparków planowana jest także m.in. na Przeróbce i w dzielnicy Strzyża.

Jar Wilanowski z każdym rokiem zyskuje na atrakcyjności. W ostatnich latach powstał tam m.in.  plac zabaw z linarium i nowe ścieżki. Nie inaczej będzie w 2024 roku, gdyż pod koniec lata planowane jest tam zakończenie budowy dużego skateparku. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.  W najbliższych dniach rozpoczną się roboty. W związku z rozpoczęciem prac mogą pojawić się utrudnienia w poruszaniu się po Jarze Wilanowskim, w części od strony ul. Madalińskiego.

W ramach prac wykonany zostanie Bowl, powierzchnie płaskie, czyli tzw. Flat, oraz część „street” z pozostałymi przeszkodami. Budowla będzie miała wymiary 19,5 m x 24 m i będzie wykonana w technologii ręcznego zacieranego betonu. Prace mają zakończyć się do końca sierpnia 2024 r. Całość prac pochłonie 1,56 mln zł. Wykonawcą robót jest firma SKATE CARE PLUS Sp. z o.o.

Kolejne skateparki w planach

Nie jest to jedyny skatepark, który planowany w tym roku. W ramach Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku powstać mają skateparki przy ul. Lenartowicza na Przeróbce i w okolicy stacji PKM Niedźwiednik. Ponadto powstać ma mini-skatepark na skwerze Piłsudskiego w dzielnicy Strzyża.

2018 11 06 jar wilanowski 035 1599x1066

 Zdjęcie: gdansk.pl