Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Nad Pustym Stawem pojawiły się nowe place zabaw i stoły piknikowe

Pusty Staw stał się atrakcyjniejszy. Zakończono zagospodarowanie tego urokliwego miejsca na Stogach, dzięki czemu pojawiły się tu nowe urządzenia do zabawy dla dzieci, ale też elementy siłowni plenerowej. Z myślą o spacerowiczach wymieniono najbardziej zużyte już miejskie meble.

Pusty Staw to spory zbiornik otoczony lasem, który znany jest nie tylko mieszkańcom dzielnicy Stogi. Teren  wokół zbiornika został zagospodarowany dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego i Rady Dzielnicy. Część znajdujących się tu urządzeń wymagała naprawy lub  wymiany, głównie z powodu działań wandali.   Co pojawiło się na w okolicy ul. Stryjewskiego i Nowotnej?

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Gdańska zamontowano nowe huśtawki.  Większość elementów, z których są wykonane, jest drewniana. Sporą atrakcją jest także  drewniany "zamek" ze zjeżdżalnią.

Nie zapomniano również o miłośnikach aktywnego wypoczynku. Dla nich przygotowano m.in.  linę  do wspinania. W kilku punktach wokół Pustego Stawu ustawiono stoły piknikowe, a także stoły do gry w szachy.  Są również ławki, stojaki na rowery i nowe kosze na śmieci.

Wykonawcą prac była firma 1MOVE Sp. z o.o. Koszt prac wyniósł ponad 241 tys. zł. Zadanie było realizowana w ramach BO 2023 r i środkom Rady Dzielnicy Stogi.

Previous Next