Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Przebudowa ul. Kielnieńskiej i budowa Nowej Koziorożca

Przebudowa ul. Kielnieńskiej i budowa Nowej Koziorożca

Ulica Kielnieńska i tzw. ul. Nowa Koziorożca mają stać się wizytówką Osowy. Rozpoczęły się już procedury przetargowe na kompleksową przebudowę ul. Kielnieńskiej i budowę tzw. ul. Nowej Koziorożca. Główna arteria zostanie przebudowana na odcinku od ul. Drawskiej do pętli autobusowej przy Obwodnicy Trójmiasta. Wzdłuż ulicy zaprojektowano drogi rowerowe i chodniki, a także drogę serwisową, która będzie służyła jako dojazd do przyległych nieruchomości.


Ponadto w ramach inwestycji powstanie ok. 500-metrowy odcinek „ul. Nowej Koziorożca”, przyjmie on charakter zielonego bulwaru z ogrodami deszczowymi. Wzdłuż ulicy planowane są nasadzenia drzew i rabat kwiatowych, a także utworzenie łąk kwietnych. Wzdłuż ulicy wybudowany zostanie chodnik, a także ciąg pieszy z dopuszczonym ruchem rowerowym. W zakresie zadania znalazła się także m.in. budowa kanalizacji deszczowej, budowa oświetlenia oraz przebudowa kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, gazowej.

Termin realizacji: maj 2025, odbiory lipiec 2025 r.

Widok przed rozpoczęciem zadania:

Zdjęcie: Dominik Paszliński - gdansk.pl

Inwestycja będzie realizowana przy dofinansowaniu z programu - Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie z Polskiego Ładu do robót budowlanych wynosi 80,7 mln zł.

Aktualizacja, 11.06.2024 r.

Z uwagi na planowane prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni przez 3 dni na ul. Galaktycznej mogą występować utrudnienia w ruchu pojazdów.

W czwartek, 13 czerwca planowane jest rozpoczęcie prac związanych z układaniem mas bitumicznych SMA na ul. Galaktycznej oraz na fragmencie ul. Feniksa i Herkulesa. W związku z koniecznością poruszania się po ulicy ciężkiego sprzętu, 13 i 14 czerwca nie będzie możliwości wjazdu na wspomniane ulice. Ruch zostanie otwarty w sobotę, 15 czerwca w godzinach porannych.  Prosimy mieszkańców o nieparkowanie w tych dniach na ul. Galaktycznej, Feniksa i Herkulesa. Dojazd dla służb ratowniczych będzie zapewniony przez cały czas.

Galaktyczna Feniksa Herkulesa

Aktualizacja, 07.06.2024 r.

Previous Next

Aktualizacja, 24.05.2024 r.

W poniedziałek, 27 maja na ul. Galaktycznej planowane jest rozpoczęcie prac związanych z profilowaniem konstrukcji drogi. W związku z koniecznością poruszania się po ulicy ciężkiego sprzętu, mogą pojawić się chwilowe utrudnienia z wjazdem na posesje.

We wtorek i środę (27-28 maja) planowane jest układanie warstw podbudowy i mas bitumicznych. W związku z tym od 28 maja od godz. 8.00 do czwartku 30.05 do godziny 8.00 nie będzie możliwości poruszania się po ul. Galaktycznej ani wjazdu na posesje. Prosimy mieszkańców o nieparkowanie w tych dniach na ul. Galaktycznej. Dojazd dla służb ratowniczych będzie zapewniony przez cały okres.

Galaktyczna 27.05

Aktualizacja, 21.05.2024 r.

Obecny postęp robót:

Kielnienska, Nowa Koziorożca, Galaktyczna:  Wykonawca jest w trakcie układania krawężników i nawierzchni chodników, trwają prace przygotowawcze do układania warstw bitumicznych.

Kielnieńska: Wykonawca jest w trakcie betonowania muru oporowego. Trwają przełączenia sieci energetycznej.

Skrzyżowanie Wodnika/Kielnienska, i część Kielnienska od Barniewickiej w kierunku Chwaszczyna:  Wykonawca wprowadził tymczasową organizację ruchu, w najbliższym czasie przystąpi do frezowania istniejących ulic i rozpocznie przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i rozpocznie budowę sieci kanalizacji deszczowej.

Previous Next

Aktualizacja, 15.05.2024 r.

W związku z kolejnym etapem prac przy rozbudowie ul. Kielnieńskiej w czwartek planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w dwóch punktach w Osowej.

 • Na ul. Kielnieńskiej,  na odcinku pomiędzy ulicami Barniewicką a Drawską,  ruch aut zostanie przeniesiony na jezdnię  tymczasową. Ulica Juraty pozostanie przejezdna. 
 • Na wlocie ul. Wodnika w ul. Kielnieńską ruch zostanie przesunięty na jezdnię tymczasową

mapa Kielnieńska 16.05

Aktualizacja, 22.03.2024 r.

W poniedziałek, 25 marca na okres około miesiąca zamknięty zostanie wlot z ul. Kielnieńskiej w ul. Balcerskiego. W związku z tym zmieni się również trasa autobusów komunikacji miejskiej.

25 marca w godzinach porannych zamknięty zostanie wlot z ul. Kielnieńskiej w ul. Balcerskiego. W tym miejscu wykonywane będą instalacje teletechniczna i elektryczna. Ponadto powstanie wyniesione przejście dla pieszych.  Objazd poprowadzony będzie ulicami Barniewicką i Niedziałkowskiego.

Zmiany w kursowaniu autobusów

Linie 269: tymczasowa trasa objazdowa w Osowej

Od poniedziałku 25.03.2024 r., od pierwszych porannych kursów), autobusy linii 269 pojadą trasą objazdową:

W kierunku krańca „Osiedle Barniewice” 01 od przystanku „Iławska” 01 do przystanku „Sołdka” 01 autobusy pojadą ulicami: Kielnieńską – Barniewicką – Niedziałkowskiego – dalej po stałej trasie.

Zawieszona zostanie obsługa przystanków:

 • „Barniewicka” 01
 • „Siedleckiego” 01

Uruchomione zostaną przystanki zastępcze:

 • „Barniewicka” 02
 • „Niedziałkowskiego” (n/ż) 91
 • „Balcerskiego” 91

W kierunku krańca „Kukawka” 01 od przystanku „Sołdka” 02 do przystanku „Barniewicka” 03, autobusy pojadą ulicami Niedziałkowskiego – Barniewicką – Kielnieńską – dalej po stałej trasie.

Zawieszona zostanie obsługa przystanków:

 • „Siedleckiego” 02
 •  „Nowa” 02

Uruchomione zostaną przystanki zastępcze:

 • „Balcerskiego” 92
 • „Niedziałkowskiego” 01

Balcerskiego Kielnieńska

Aktualizacja, 14.03.2024 r.

Od poniedziałku planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Galaktycznej. Zamknięty zostanie odcinek ul. Galaktycznej od numeru 5 do numeru 13. Zamknięcie odcinka jest konieczne, by wybudować na tym fragmencie kanalizację deszczową. Dojście dla pieszych zostanie zachowane. Prace wykonywane są w ramach kompleksowej przebudowy ul. Kielnieńskiej.

mapa galaktyczna 18.03

Aktualizacja, 06.03.2024 r.

Trwają prace związane z budową sieci kanalizacja deszczowej w rejonie przyszłego ronda Kielnienska/Spacerowa/Nowa Koziorożca oraz sieci gazowej wzdłuż ulicy Kielnieńskiej. Ponadto rozpoczęto roboty związane z wykonywaniem stabilizacji układów drogowych i roboty brukarskie.

Previous Next

 

Aktualizacja, 13.02.2024 r.

W środę, 14 lutego planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej.

Od godzin porannych ruch pojazdów ze skrzyżowania ul. Kielnieńskiej i ul. Spacerowej zostanie przeniesiony na tymczasowe rondo. Wprowadzenie zmian pozwoli na wykonanie układu docelowego na ul. Spacerowej, włącznie z rondem.

Kielnieńska 14.02

Aktualizacja, 31.01.2024 r.

W czwartek, 1 lutego planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kielnieńskiej i ul. Spacerowej.

Od 1 lutego przez okres około 2 tygodni ruch z ronda na skrzyżowaniu ul. Kielnieńskiej z ul. Spacerową zostanie przeniesiony na jezdnię tymczasową. Ponadto zostanie przeniesienony przystanek autobusowy.

Kielnieńska 1.02

Aktualizacja 11.01.2024

Previous Next

Rozwiń więcej...