Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rusza przetarg na rozbudowę ul. Kartuskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Rusza przetarg na rozbudowę ul. Kartuskiej

Od Styczeń 09, 2020 12:51 aż Styczeń 09, 2020 23:51
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na pierwszy etap rozbudowy ul. Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Prace mają potrwać do listopada 2021 r.

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców gdańskich Kokoszek. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowę ul Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Po zakończeniu prac w listopadzie przyszłego roku, znacznie zmniejszą się korki na tym odcinku ul. Kartuskiej.

Rozbudowa obejmie odcinek liczący ok. 1,2 km. Zakres zadania przewiduje, że na wspomnianym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie także droga rowerowa.

Inwestycja obejmie budowę również sieci podziemnych: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowych. W ramach zadania zostanie wykonana będzie sieć gazowa. Przewiduje się również montaż ekranów akustycznych. Oferty poznamy 18 lutego. Z uwagi na wartość inwestycji, przetarg zostanie także ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Kartuska Kokoszki