Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Jaśkowa Dolina

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W sobotę, 18 marca pomiędzy godziną 7.00 a 8.00 planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Jaśkowa Dolina.

W związku z kolejnym etapem robót związanych z budową zbiornika retencyjnego Jaśkowa Dolina, w sobotę 18 marca  (między godz. 7.00 a 8.00)  zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Główne założenia zmian w ruchu:

- Wrzeszcz -  Piecki Migowo - dojazd ulicą Jaśkowa Dolina. Jadąc z Wrzeszcza w kierunku dzielnicy Piecki-Migowo, kierowcy będą korzystali z jednego pasa ruchu na wysokości budowanego zbiornika do ronda Pana Cogito

- Piecki-Migowo - Wrzeszcz -  dojazd ul. Migowską i Na Wzgórzu. Jadąc z dzielnicy Piecki-Migowo do Wrzeszcza, kierowcy i autobusy pojadą objazdem ul. Migowską, która stanie się jednokierunkowa i wjadą na Jaśkową Dolinę na skrzyżowaniu z ul. Na Wzgórzu

Na odcinku ok. 50 metrów na wysokości budowanego zbiornika kierowcy jadąc w kierunku Piecek-Migowa poruszać się będą po lewym skrajnym pasie ruchu. Jadąc w kierunku przeciwnym kierowcy będą korzystali z objazdu przez ul. Migowską, na której wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Ulicą Migowską poruszać się będą także pojazdy komunikacji miejskiej.  Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca czerwca 2023 r.

Zakres prac

Zmiany w organizacji ruchu podyktowane są koniecznością realizacji zakresu robót związanych z przebudową sieci podziemnych, które znajdują się pod jezdnią.

Zakres prac koniecznych do zrealizowania w ramach robót:

- Przebudowa odcinka wodociągu

- Przebudowa odcinka kanalizacji sanitarnej

- Budowa przelewu burzowego pod ulicą Jaśkowa Dolina przy zachodniej części zbiornika z rozdziałem na część istniejącą i część kierowaną do zbiornika

- Budowa nowego odcinka kanalizacji deszczowej

- Budowa studni włączeniowej w ulicy Jaśkowa Dolina

- Odtworzenie ciągu rowerowo – pieszego na całej dł. zbiornika, odtworzenie warstw konstrukcyjnych jezdni po robotach sieciowych wraz z odtworzeniem nawierzchni jezdni w ul. Jaśkowa Dolina

Zmiany w komunikacji miejskiej

Co ważne, od soboty 18 marca od pierwszych porannych kursów o 5 rano, zmieni się kursowanie autobusów linii 127, 162 i 262 na tej trasie. Od nocy z soboty na niedzielę 18/19 marca także dla linii nocnej N2. Ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Falistą będzie odbywał się jednokierunkowo w stronę Piecek – Migowa. Autobusy w stronę Wrzeszcza pojadą objazdem. W kierunku przeciwnym bez zmian.

Linia 127

Autobusy, od przystanku „Wileńska” 01 do przystanku „Na Wzgórzu – Teatr Leśny”  01, pojadą trasą objazdową ulicami:  Migowską –  Na Wzgórzu – dalej po stałej trasie do Oliwy PKP.

Linie 162, 262, N2

Autobusy w kierunku krańca Wrzeszcz PKP/Grudziądzka, od przystanku „Dobrowolskiego” 01 do przystanku „Na Wzgórzu – Teatr Leśny” 01, pojadą trasą objazdową ulicami:  Wileńską – Migowską – Na Wzgórzu – dalej po stałej trasie.

Zawieszona zostanie obsługa przystanków „Strzelnica” (n/ż) 01 i Falista (n/ż) 01. Na trasie objazdowej uruchomione będą przystanki zastępcze: „Strzelnica” (n/ż) 91 i Falista (n/ż) 91.

Jaskowa Dolina pas