Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu na Dmowskiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Dmowskiego

Aktualizacja, 25.07.2023 r.

Od 25 lipca na okres co najmniej miesiąca planowane jest zwężenie jezdni na wysokości dworca kolejowego. W tym czasie wykonywane będą zatoki kiss and ride oraz układana będzie nowa nawierzchnia chodnika.

Dmowskiego Mapa

***

W poniedziałek, 13 lutego  wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ul. Lendziona i ul. Dmowskiego (w pobliżu dworca PKP). Zmiany spowodowane są rozpoczynającymi się robotami drogowymi w związku z budową Węzła Integracyjnego Gdańsk Wrzeszcz. 

Od 13 lutego wprowadzono ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Lendziona – od wjazdu z ul. Dmowskiego, wzdłuż budynków pod adresem ul. Lendziona nr 4a, 4b, 4c. Zmiany na ul. Lendziona będą obowiązywały co najmniej do końca maja.

Ponadto także od poniedziałku, 13 lutego do końca maja zwężona została także zatoczka dla autobusów i chodnik na wysokości dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz. Pojawił  się dodatkowy  przystanek dla autobusów w miejscu zatoczki TAXI obecnie zlokalizowanej przy wejściu do centrum handlowego (od strony dworca Gd Wrzeszcz).

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Lendziona i ul. Dmowskiego spowodowane są realizacją robót związanych z budowę Węzła Integracyjnego Gdańsk Wrzeszcz. Wykonawcą prac jest firma ROVERPOL Sp. z o.o. Koniec robót przewidziany jest w październiku 2023. Zakończenie procedur odbiorowych planowane jest na grudzień 2023 r.

Zmiany w komunikacji

Nie będzie zmian tras linii autobusowych ani rozkładów jazdy, a jedynie zmiana lokalizacji przystanku dla wysiadających „Wrzeszcz PKP” 06 (końcowy dla linii: 110, 116, 126, 136, 157, 158, 162, 249, 258, 262, N3). Autobusy będą zatrzymywać się w zatoce, która do tej pory była postojem taxi (przy wschodnim wejściu do Galerii Bałtyckiej), 100 metrów od obecnej lokalizacji.

Dmowskiego Mapa 13.02