Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rozpoczęcie prac na pętli autobusowej Łowicka

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W poniedziałek, 13 lutego rozpoczęły się prace związane z przebudową pętli autobusowej przy ul. Łowickiej w dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie. W związku z pracami zamknięto fragment ul. Przełom. Zmiany w organizacji ruchu utrzymają się co najmniej dwa miesiące.

W ramach inwestycji ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni i chodników, zamontowane zostaną elementy tzw. małej architektury oraz nowa wiata. W celu zwiększenia bezpieczeństwa teren zostanie oświetlony, powstaną także dojścia do przystanku. Ważnym elementem zadania będzie również zieleń, która zostanie nasadzona na terenie pętli. Oprócz przebudowy infrastruktury na przystanku „Górki Zachodnie”, w ramach zadania wybudowane zostanie także oświetlenie na ul. Przełom.

Wykonawcą prac jest firma HYDRO-MAG Sp. z o.o. Koniec prac przewidziano w lipcu 2023, a procedury odbiorowe mają zakończyć się we wrześniu 2023 r.