Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa ronda u zbiegu Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej - zmiany w organizacji ruchu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w organizacji ruchu na budowie ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej.

Aktualizacja, 11.09.2023 r.

We wtorek, 12 września planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w okolicy powstającego ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej.

Ruch aut będzie odbywał się po połówce ronda. Zarówno ul. Niepołomicka, Czerska, jak i Starogardzka będą dwukierunkowe. Poza godzinami szczytu punktowo mogą występować drobne zwężenia. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do połowy października.

Starogardzka Mapa 12.09

Aktualizacja, 31.08.2023 r.

Od 1 września do maksymalnie 5 września w godzinach 9.00-14.00 wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Taka organizacja ruchu zostanie wprowadzona w celu wykonania robót związanych z profilowaniem pobocza. Krótki odcinek prac na „wahadle” będzie przesuwał się zgodnie z postępem robót wzdłuż ul. Starogardzkiej  w kierunku skrzyżowania z ul. Czerską i ul. Niepołomicką.

Starogardzka mapa

Aktualizacja, 7.07.2023 r.

We wtorek, 11 lipca w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Starogardzkiej. Na wysokości budowanego ronda obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Taka organizacja utrzyma się do końca sierpnia.

W tym etapie prowadzone będą prace drogowe związane z wymianą starej konstrukcji na pasie w kierunku Borkowa. Do końca sierpnia planowane są przesunięcia „wahadeł” na kolejne odcinki w obszarze budowanego ronda w zależności od prowadzonych robót.

mapa starogardzka 11.07

Aktualizacja, 30.06.2023 r.

Na tym fragmencie utrzymany będzie ruch jednokierunkowy, jednak pojazdy poruszać się będą po nowo wybudowanym pasie. Teren budowy będzie zabezpieczony specjalnymi zaporami. Ruch w przeciwnym kierunku odbywać się będzie bez zmian z wykorzystaniem objazdu przez ul. Przemian.

Przeniesienie ruchu na nowy pas jest związane z koniecznością otwarcia kolejnego frontu robót i wykonaniem prac przed sezonem grzewczym. Istotne jest, aby wykonać jak największy zakres działań inwestycyjnych w czasie wakacyjnym, przy mniejszym natężeniu ruchu.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska otrzymała zapewnienia od spółki Energa Operator o podjętych działaniach w celu usunięcia słupa znajdującego się obecnie na rondzie. Natychmiast po uzyskaniu niezbędnych decyzji, w godzinach nocnych zostanie on zdemontowany. Usunięcie słupa zajmie maksymalnie kilka godzin i nie będzie powodowało dodatkowych utrudnień.  Ustalenie terminu będzie możliwe po otrzymaniu przez DRMG dokumentów od Energi i udostępnieniu harmonogramu wyłączeń sieci.

rondo niepolomicka mapa

Aktualizacja, 10.05.2023 r.

W poniedziałek, 15 maja w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej.

Od 15 maja planowane jest przeniesienie ruchu aut na tymczasowy pas ruchu z płyt drogowych. Rozebrany zostanie istniejący pas ruchu w kierunku Obwodnicy Trójmiasta, od początku zakresu zadania na ul. Starogardzkiej do skrzyżowania z ul. Niepołomicką. Ponadto na fragmencie ul. Niepołomickiej przy skrzyżowaniu wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – w kierunku ul. Starogardzkiej. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ul. Starogardzką i ul. Przemian. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała co najmniej miesiąc.

Starogardzka mapa 15 05

Aktualizacja, 12.12.2022 r.

W środę i w czwartek (14 i 15 grudnia) planowane jest punktowe zwężenie pasa jezdni na ul. Starogardzkiej, w pobliżu powstającego ronda. Zmiany będą obowiązywały poza szczytem komunikacyjnym, w godzinach 9-14.

Starogardzka 12 12 22 OpenStreetMap

***

W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie prace na poboczu ul. Starogardzkiej. Zakres robót będzie obejmował prace przygotowawcze oraz wykonywanie instalacji podziemnych. Ponadto  wykonywana będzie tymczasowa jezdnia wzdłuż ul. Starogardzkiej. Prace te nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu pieszych i  pojazdów.

Nowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Budowa ronda oznaczać będzie nie tylko budowę nowego układu drogowego. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego. Inwestycja będzie połączona z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu  ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska. Na tym odcinku przebudowany zostanie również wodociąg. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp.z.o.o.  Prace zakończą się w II kwartale 2023 r.

Mapa Starogardzka Rondo