Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Ruszyła budowa ronda u zbiegu Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w organizacji ruchu na budowie ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej.

Aktualizacja, 12.12.2022 r.

W środę i w czwartek (14 i 15 grudnia) planowane jest punktowe zwężenie pasa jezdni na ul. Starogardzkiej, w pobliżu powstającego ronda. Zmiany będą obowiązywały poza szczytem komunikacyjnym, w godzinach 9-14.

Starogardzka 12 12 22 OpenStreetMap

***

W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie prace na poboczu ul. Starogardzkiej. Zakres robót będzie obejmował prace przygotowawcze oraz wykonywanie instalacji podziemnych. Ponadto  wykonywana będzie tymczasowa jezdnia wzdłuż ul. Starogardzkiej. Prace te nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu pieszych i  pojazdów.

Nowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Budowa ronda oznaczać będzie nie tylko budowę nowego układu drogowego. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego. Inwestycja będzie połączona z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu  ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska. Na tym odcinku przebudowany zostanie również wodociąg. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp.z.o.o.  Prace zakończą się w II kwartale 2023 r.

Mapa Starogardzka Rondo