Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Budowlanych

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Budowlanych

Aktualizacja, 13.01.2023 r.

Od poniedziałku 23 stycznia, ok. godz. 11 po porannym szczycie komunikacyjnym,  wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu. Ulica Budowlanych stanie się drogą jednokierunkową,  na odcinku od stacji PKM Matarnia do tzw. ronda turbinowego. Kierowcy będą poruszali się w kierunku ronda, a w przeciwnym kierunku będą korzystali z objazdu przez ul. Nowatorów, Kartuską, Obwodnicę Trójmiasta i ul. Słowackiego. Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca III kwartału. Jeśli postępy prac na to pozwolą, ruch dwukierunkowy na ul. Budowlanych  zostanie przywrócony wcześniej.

Budowlanych NOWA

 

*****

W ostatnim tygodniu października planowane jest rozpoczęcie prac drogowych na ul. Budowlanych. W czwartek, 27 października od godzin porannych nastąpi naprzemienne zwężenie prawego lub lewego pasa jezdni ul. Budowlanych na odcinku objętym zakresem zadania.  Zwężenia będą wprowadzane punktowo, w zależności od prowadzonych robót. Prace będą też trwały na poboczach i skarpach. Na całym remontowanym odcinku ul. Budowlanych obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Zamknięciu ulegnie również odcinek ul. Jesiennej, na którym będą trwały prace rozbiórkowe i przygotowawcze związane z wykonaniem nowej kanalizacji deszczowej. Dojazd do posesji znajdujących się na dalszym odcinku ulicy możliwy będzie poprzez inny odcinek ul. Jesiennej i ul. Sąsiedzką.

Ulica Budowlanych zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Nowatorów do przystanku PKM Matarnia. Droga będzie poszerzona na fragmencie liczącym ok. 1,5 km. Po zakończeniu budowy w kierunku przystanku PKM, kierowcy będą poruszać się po jednym pasie, natomiast w kierunku Nowatorów wybudowane zostaną dwa pasy jezdni. Powstanie także nowy chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Dodatkowo ulica zyska nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz kanalizację deszczową. Przebudowane zostaną sieci podziemne.

Umowę podpisano z Firmą Budowlano-Drogową MTM SA. Realizacja inwestycji potrwa do września 2023 r. Odbiory mają zakończyć się w IV kwartale 2023 r.

Budowlanych Mapa