Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w ruchu na skrzyżowaniu Al. Vaclava Havla z ul. Łódzką

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W piątek, 22 października w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Łódzką z al. Havla.

W piątek, 22 października w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Łódzkiej z al. Havla.

Kierowcy jadący od strony ul. Warszawskiej będą mieli możliwość jazdy ul. Łódzką na wprost na wysokości wspomnianego skrzyżowania. Wcześniej ten fragment ul. Łódzkiej został zamknięty.

Lodzka 20.10

***

 W poniedziałek, 20 września w godzinach porannych w rejonie skrzyżowania Al. Vaclava Havla z ul. Łódzką wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu. Zmiana dotyczy aut jadących w kierunku ul. Warszawskiej i polegać będzie na zamknięciu północnego jej odcinka, pomiędzy ul. Łódzką a Al. V. Havla. Ruch aut odbywać się będzie po drugiej jezdni (południowej), która dotychczas była drogą jednokierunkową prowadzącą w kierunku Al. V. Havla.

Z uwagi na wprowadzoną zmianę, na jezdnię południową przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Przemyska 05” (kierunek Jasień). Zmieni się również lokalizacja przejścia dla pieszych, które powstanie w pobliżu tymczasowego przystanku autobusowego „Przemyska 05”. Taka organizacja utrzyma się do końca listopada. Za utrudnienia związane z realizacją przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności.

 

NowaWarszwska Havla 13 09 21b OpenStreetMap 002

Budowa linii tramwajowej Nowa Warszawska realizowana jest w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - etap IV A (GPKM IVA), który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko2014 – 2020. Umowę na realizację zadania podpisano 3 lutego 2021 r. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: Firma Budowlano-Drogowa MTM SA – Lider, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe RAJBUD Sp. z o.o.– Partner. Zakres prac obejmuje budowę ok. 2 km odcinka linii tramwajowej wraz z konieczną infrastrukturą. Koszt inwestycji to niespełna 60 mln złotych. Zakładany harmonogram inwestycji przewiduje zakończenie robót w listopadzie 2022 roku. Nowa linia tramwajowa uruchomiona zostanie w pierwszym kwartale 2023 roku. W ramach projektu zrealizowana została linia tramwajowa w al. Pawła Adamowicza oraz przebudowa linii tramwajowej na Stogi. Projekt GPKM IVA obejmuje również montaż nowych wiat przystankowych w 64 lokalizacjach, który jest na etapie realizacji oraz 84 sztuk tablic informacji pasażerskiej oraz zakup nowego dwukierunkowego wieloczłonowego taboru tramwajowego - 15 szt.

Pozdrawiam,