Zmiany w organizacji ruchu w Nowym Porcie


W środę, 26 maja w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Wilków Morskich i ul. Góreckiego. Od 24 maja otwarte zostanie skrzyżowanie ul. Na Zaspę z ul. Góreckiego. Zamknięte zostanie odcinek ul. Wilków Morskich od ul. Na Zaspę do ul. Strajku Dokerów. Ponadto zamknięty zostanie fragment ul. Góreckiego, od ul. Na Zaspę do wysokości posesji nr 47.  Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca maja. Dojście piesze do posesji będzie zapewnione.

Nowy Port mapa 1

***

W środę, 5 maja od godzin porannych  planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Góreckiego i ul. Na Zaspę. Jednocześnie otwarte zostanie skrzyżowanie ul. Wilków Morskich z ul. Na Zaspę. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do 18 maja.

Prace związane z przebudową wspomnianych ulic prowadzone są w ramach programu pn. Rewitalizacja Nowego Portu z Twierdzą Wisłoujście w Gdańsku.  Umowa na realizację przebudowy ul. Wilków Morskich, Góreckiego i Strajku Dokerów została podpisana w listopadzie 2020 roku z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A. Koszt przebudowy ulic wyniesie około 8,6 mln złotych. Zakończenie rewitalizacji planowane jest na koniec listopada 2021 roku. Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Goreckiego Mapa