Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Księdza Mariana Góreckiego, Wilków Morskich oraz Strajku Dokerów

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Księdza Mariana Góreckiego, Wilków Morskich oraz Strajku Dokerów

W środę, 15 września rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową ulic w Nowym Porcie. Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Wilków Morskich od skrzyżowania z ul. Wolności do ul. Strajku Dokerów.

Na ul. Księdza Mariana Góreckiego zamknięty zostanie fragment od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Strajku Dokerów. Prace prowadzone będą także na odcinku ul. Strajku Dokerów od skrzyżowania z ul. Wilków Morskich do polowy ulicy tj. do wysokości posesji nr 12. Ulica na tym odcinku zostanie wyłączona z ruchu. Dojścia piesze do posesji zostaną zapewnione.  

Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca października. Za niedogodności związane z realizacją przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót.  

Nowy Port 10 09 21 OpenStreetMap

 

 

Aktualizacja,

W czwartek, 18 lutego planowane jest wprowadzenie zmian na ulicy Wilków Morskich i Księdza Mariana Góreckiego, na odcinku od skrzyżowania ul. Oliwskiej do wysokości skrzyżowania z ulicą Na Zaspę.

Zaczyna się pierwszy etap prac związanych z rewitalizacją ulic Nowego Portu. Prace rozpoczną się od budowy sieci na ulicy Wilków Morskich i Księdza Mariana Góreckiego i prowadzone będą od skrzyżowania ul. Oliwskiej do wysokości skrzyżowania z ulicą Na Zaspę. Prace prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu odcinków jezdni oraz częściowym wyłączeniu chodników. W trakcie prowadzonych robót dojścia do budynków mieszkalnych zostaną zapewnione. Z uwagi na warunki pogodowe termin rozpoczęcia robót może ulec przesunięciu.   

 Wilkow Morskich 03 02 21 szablon OpenStreetMap1

 

Rewitalizacja ulic Nowego Portu rozpocznie się od strony ul. Oliwskiej, modernizowane jezdnie zamykane będą odcinkami i w miarę postępu robót wyłączane z ruchu będą kolejne fragmenty ulic w kierunku ul. Wolności. Prace związane z przebudową ulic Wilków Morskich i Mariana Góreckiego prowadzone są w ramach programu pn. Rewitalizacja Nowego Portu z Twierdzą Wisłoujście w Gdańsku i obejmą swym zakresem przebudowę oraz rozbudowę dróg i infrastruktury podziemnej w obszarze ulic: Góreckiego o długości ok. 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), ok. 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości ok. 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności). Umowa na realizację inwestycji została podpisana w listopadzie 2020 roku z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A. Koszt przebudowy ulic wyniesie około 8,6 mln złotych. Zakończenie rewitalizacji planowane jest na koniec listopada 2021 roku. Zamówienie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.