Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

We wtorek, 13 lipca w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Zakopiańskiej. Planowane jest zamknięcie jednego pasa jezdni ul. Zakopiańskiej, na odcinku od posesji nr 34 do skrzyżowania z ul. Wyczółkowskiego (kierunek centrum). Ten odcinek ul. Zakopiańskiej na czas robót stanie się ulicą jednokierunkową (kierunek Jasień). Objazd poprowadzony zostanie ul. Kartuską. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej miesiąc.

Od czwartku, 8 lipca wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na ul. Łódzkiej w rejonie skrzyżowania Alei Vaclava Havla z ul. Nową Warszawską.

W poniedziałek, 5 lipca planowane jest rozpoczęcie budowy lewoskrętu na skrzyżowaniu Alei Vaclava Havla i Armii Krajowej. W pierwszym etapie realizacji prace odbywać się będą przy zawężeniu skrajnych pasów jezdni obu ulic.

Od wtorku, 29 czerwca w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Nowatorów. Utrudnienia związane z czasowym zawężeniem jezdni lub ruchem wahadłowym, będą występowały na kilkunastometrowym odcinku ulicy w okolicach skrzyżowania z ul. Geodetów. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej przez 3 tygodnie.

W środę, 23 czerwca w godzinach porannych planowane jest zawężenie jezdni ul. Pomorskiej, na odcinku od ul. Subisława do ul. Chłopskiej (jezdnia w kierunku Jelitkowa). Ruch samochodów będzie się odbywał lewym pasem. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Podczas wykonywania nawierzchni chodników będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym, zwężony będzie istniejący chodnik. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej miesiąc.

Zamknięto skrzyżowanie ul. Nad Jarem i ul. Skarpowej. Objazd poprowadzony będzie ul. Powstańców Warszawskich i ul. Beethovena. Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca czerwca 2021 r.