Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wszystkie wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyły się roboty drogowe na skrzyżowaniu ul. Nowatorów i Kartuskiej. We wtorek, 6 grudnia na rozbudowanym odcinku ul. Kartuskiej od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

W sobotę, 3 grudnia w godzinach porannych planowane jest otwarcie części pasów ruchu w ulicy 3 Maja. Przywrócony zostanie także przystanek tramwajowy Urząd Miejski 01.

W środę, 30 listopada planowane jest rozpoczęcie robót drogowych związanych z przebudową ulicy Zaroślak.

Rok mają potrwać prace projektowe nad opracowaniem koncepcji tzw. Zielonej Wyzwolenia w Nowym Porcie. Celem opracowania koncepcji jest przekształcenie ulicy Wyzwolenia w zielony bulwar.

Oruński Park Schopenhauera w przyszłości ma na nowo stać się atrakcyjnym miejscem do spacerów i rekreacji. Pierwszym krokiem ku metamorfozie tego miejsca jest ogłoszony przetarg na opracowanie kwerendy historycznej i koncepcji parku.

W gdańskim Budżecie Obywatelskim nie brakuje ciekawych projektów dotyczących zagospodarowania zieleni na mapie miasta. W najbliższych miesiącach planowane są prace m.in. na Sobótkowej Polanie, w Parku Goszczyńskiego czy w Parku Przemian. Właśnie ruszają przetargi na realizację prac na tych skwerach. 

Park Goszczyńskiego na Siedlcach

Z zielonego skweru przy ul. Goszczyńskiego mało kto obecnie korzysta, ale w najbliższym czasie to się zmieni. Ogłoszono już przetarg na zagospodarowanie parku. Otwarcie ofert planowane jest 5 grudnia.

W ramach prac, które mają potrwać 5 miesięcy od daty podpisania umowy, teren zostanie uporządkowany. Planowane są m.in. rozbiórki pozostałości po dawnych budynkach gospodarczych. Teren głównej polany zostanie wyrównany, na miejscu pojawią się nowe ścieżki spacerowe z ławkami. Przewidziano także budowę palisad i wykonanie nowych trawników.

Park Przemian w dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe

Ruszył także przetarg dotyczący zagospodarowania terenu zielonego przy ul. Przemian. Ta inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W zakresie zadania znalazło się wykonanie dojścia na teren skwerku oraz budowa naturalnego placu zabaw z ławkami. Ponadto przewidziano wykonanie nasadzeń  zieleni i łąki kwietnej. Prace projektowe mają potrwać 24 tygodnie od daty podpisania umowy. Kolejne 10 tygodni przewidziano na roboty. Otwarcie ofert w przetargu planowane jest na 6 grudnia.

Sobótkowa Polana we Wrzeszczu Górnym

W przyszłym tygodniu planowane jest także ogłoszenie  przetargu na zagospodarowanie tzw. Sobótkowej Polany. To miejsce, które  znajduje się w otulinie Parku Jaśkowej Doliny zyska dwa naturalne place zabaw dla starszych i młodszych dzieci. Ponadto na polanie pojawią się ławki, stojaki na rowery i siedziska, a prowadzić do nich będą nowe ścieżki.  Projekt przewiduje również nasadzenia roślinności.  Prace mają potrwać 30 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w połowie grudnia.

Park Goszczynskiego