Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wszystkie wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Po uzyskaniu odpowiednich zgód prokuratury i Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków daktylowiec został usunięty z rotundy. Palma stwarzała niebezpieczeństwo dla pozostałych roślin, w rotundzie znajduje się blisko 30 różnych gatunków. Cały kompleks palmiarni kosztował 24 mln zł.

W środę, 1 grudnia poznaliśmy oferty w przetargu na modernizację al. Hallera, na odcinku łączącym od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej. Na realizację zadania zabezpieczono niemal 5 mln złotych. Wpłynęło 5 ofert, które są obecnie analizowane.

Ogłoszono przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowej dla budowy zbiornika retencyjnego M-2, który ma powstać w okolicy ul. Starogardzkiej i ul. Wolińskiej. Planowany zbiornik jest kolejnym obiektem, który ma chronić Kanał Raduni przed zwiększonymi spływami wód opadowych. 

W środę, 17 listopada ogłoszono przetarg dotyczący remontu mostu na ul. Niegowskiej. Prace mają potrwać 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

W ramach programu Jaśniejszy Gdańsk w okolicy ul. Refektarskiej i zielonego skwerku pojawiło się 10 nowych stylizowanych latarni.

Od 1 listopada obowiązki Dyrektora Naczelnego Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska pełni Karol Kalinowski, który zastąpił przechodzącego na emeryturę Włodzimierza Bartosiewicza