Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wszystkie wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W piątek, 29 stycznia około godz. 15.30 udostępniona została dla ruchu druga nitka Wiaduktu Biskupia Górka w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Dzięki temu w piątkowe popołudnie kierowcy korzystali już z dwóch, dwupasmowych jezdni.  

Cztery oferty wpłynęły w przetargu na budowę lewoskrętu na al. Havla. Zadanie będzie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W okolicach ul. Stokłosy, ul. Kartuskiej i ul. Bysewskiej planowana jest budowa zbiornika retencyjnego „Kartuska”, który oprócz funkcji związanej z gromadzeniem wód opadowych, będzie spełniał rolę rekreacyjną.  Właśnie ogłoszono przetarg na jego zaprojektowanie. Prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej potrwają 18 miesięcy.

Ogłaszamy  przetarg na budowę Nowej Olchowej. Droga połączy ul. Kartuską z ul. Cedrową. Prace mają potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy.

Ogłoszono przetarg na przebudowę budynku przy ul. Styp-Rekowskiego 16  (dawniej Buczka). W ramach Programu Rewitalizacji powstanie tam Dom Sąsiedzki i Centrum Wsparcia Rodziny.

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na wykonanie przejścia i modernizację nawierzchni na wysokości Bramy Wyżynnej. To już kolejna z inwestycji w ramach których m.in. na ulicach Głównego Miasta powstają przejścia dla pieszych. Realizacja zadania ma potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy.