Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wszystkie wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Gdańscy uczniowie już rozpoczęli kolejny rok szkolny. Na część z nich 4 września czekały nowe, wyremontowane sale. Łącznie w wakacje prace prowadzone były w 39 gdańskich placówkach oświatowych.

Prezydent Miasta Gdańska zaprasza na spotkanie z mieszkańcami, którego tematem będzie dzielnica Jasień. Odbędzie się ono na boisku w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Lawendowe Wzgórze 5, we wtorek 12 września br., w godz. 17.00-18.30. W spotkaniu wezmą udział także zastępcy prezydenta oraz przedstawiciele jednostek miejskich, w tym również DRMG.

Nowoczesna filia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wodnika powstała w rok. Naukę rozpocznie tam 453 uczennic i uczniów z klas 0-3. Inauguracja roku szkolnego dla „zerówek” ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stefana Banacha odbyła się w piątek, 1 września. W uroczystości wzięła udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Jesienią Gdańsk zyska kolejną przystań kajakową. Właśnie podpisano umowę na budowę przystani Na Szańcach. W ramach inwestycji zaplanowano  m.in. miejsce do biwakowania.

W Gdańsku niebawem pojawi się kolejna fontanna. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę fontanny, która stanie w na skwerze przy Parku Brzeźnieńskim. Inwestycja powstanie dzięki głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.

Konsorcjum firm, którego liderem jest Polimex Infrastruktura Sp. z o.o zaprojektuje i wybuduje układ drogowy do Portu Północnego. Właśnie wyłoniono zwycięzcę przetargu na realizację tego zadania. Koszt wyniesie niecałe 70 mln zł.

W przetargu na realizację zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgłosiło się siedem firm. Na realizację zadania zabezpieczono ponad 102 mln. Spośród zgłoszonych ofert najkorzystniejszą zgłosiło konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura, która zaoferowała za wykonanie zadania niecałe 70 mln zł.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa istniejącego i budowa nowego układu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym z odwodnieniem) na terenie będącym zapleczem logistycznym i inwestycyjnym Portu Północnego w Gdańsku. Głównym celem zadania jest zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych w rejonie Portu Północnego poprzez udrożnienie ruchu kołowego w aspekcie intensywnego rozwoju bazy logistycznej i przemysłowej.

- Niebawem rozpocznie się kolejna duża inwestycja w Gdańsku, tym razem w okolicach Portu Północnego. Obserwujemy tam dynamiczny rozwój bazy logistycznej i przemysłowej. A ten projekt znacznie usprawni korzystanie z tych baz, a co za tym idzie zwiększy konkurencyjność Gdańska na tym polu - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Budowa układu drogowego w obszarze Portu Północnego w Gdańsku obejmuje budowę jezdni w zakresie ulicy Andruszkiewicza, budowę ronda u zbiegu ul.  Andruszkiewicza i planowanej w przyszłości ul. Nowej Portowej. Ponadto w ramach inwestycji planowana jest budowa wiaduktu na włączeniu ul. Andruszkiewicza z Trasy Sucharskiego w kierunku Warszawy.

Przetarg dotyczył także zaprojektowanie części zakresu -  sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Andruszkiewicza, a także łącznicy ul. Andruszkiewicza  z Trasą Sucharskiego w formie wiaduktu wraz z budową drogi łączącej Trasę Sucharskiego z ul. Sucharskiego - tzw. „węzła dzielnicowego”. Prace projektowe mają potrwać ok. 2 lat  od momentu podpisania umowy.  Łącznie koniec realizacji prac przewidziana jest na okres ok. 3,5  roku od daty podpisania umowy.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu.

budowa ukladu drogowego w obszarze portu polnocnego w gdansku

 

PCI 06 19 25