Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wszystkie wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W piątek, 29 stycznia około godz. 15.30 udostępniona została dla ruchu druga nitka Wiaduktu Biskupia Górka w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Dzięki temu w piątkowe popołudnie kierowcy korzystali już z dwóch, dwupasmowych jezdni.  

27 lipca podpisano umowę na budowę Nowej Olchowej. Prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2022 r.

Na początku lipca ogłoszono przetarg dotyczący przebudowy ulicy Za Murami. Inwestycja jest częścią programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”, który w latach ubiegłych objął m.in. ul. Świętego Ducha czy Elżbietańską.

Ogłoszono przetarg na uzupełnienie szlaku turystycznego przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. W ramach zadania przewidziano budowę brakujących fragmentów w ciągu głównej trasy oraz nowe oznakowanie. Prace mają potrwać 10 tygodni od daty podpisania umowy.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę skrzyżowań w dzielnicy Przymorze Małe, które po zakończeniu prac będą miały formę niewielkich rond. Realizacja prac ma potrwać 14 tygodni od daty podpisania umowy.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi Wykonawca prac na ul. Falck Polonusa i na ul. Zaroślak nie rozpoczął robót z początkiem czerwca.  Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.