Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Projekt G-1 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Projekt G-1 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych w Gdańsku

RPO EFRR PL


Trwa realizacja projektu  G-1 Kompleksowej modernizacji energetycznej budynków oświatowych w Gdańsku. Prace termomodernizacyjne mają nie tylko podnieść komfort użytkowania placówek, ale także znacznie obniżą koszt ich utrzymania. W tym celu w poszczególnych szkołach, przedszkolach i żłobkach planowane są prace związane z wykonaniem ocieplenia ścian i dachu, a także wymiana instalacji centralnego ogrzewania poprzez montaż nowych przewodów, grzejników i armatury. Dokumentacja projektowa uwzględnia również wykonanie nowych instalacji elektrycznych oraz zastąpienie starych niewymienionych dotychczas okien nowymi. W celu ochrony przed dewastacją, szkoły zyskają powłoki antygrafiiti na ścianach zewnętrznych obiektów.

Inwestycja jest częścią programu kompleksowej termomodernizacji placówek oświatowych w Gdańsku, który zyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Przedsięwzięcie pozyskało dotacje dla łącznie 30 obiektów (29 placówek oświatowych i jedną halę sportową). Całkowite koszty realizacji całego programu przewidziano na ok. 36,2 mln złotych. Łączny koszt dofinansowania unijnego to ponad 29,7 mln złotych. 

W ramach projektu zakończono już termomodernizację Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej. Prace zakończyły się w październiku 2017 roku. Ich koszt to 738 tys. zł.

Termomodernizacja Miejskiej Hali Spotowej przy ul. Kołobrzeskiej

W pierwszej kolejności dla obiektów opracowywane są dokumentacje projektowe. Po ich pozyskaniu rozpoczną się procedury przetargowe na realizację robót. Przetargi na docieplenie kolejnych placówek ogłaszane są sukcesywnie. 


Lista placówek objętych termomodernizacją

Z uwagi na proces inwestycyjny planowane terminy realizacji mogą ulec zmianie.

Link do zakresu projektu

W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadanie koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.