Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Termomodernizacja Przedszkola nr 33 przy ul. Klonowicza

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację  zadania polegającego na termomodernizacji Przedszkola nr 33 przy ul. Klonowicza.

LoGoTyP

  W ramach zadania prowadzone były  prace na dachu obiektu, który został docieplony. W przedszkolu zostały wymienione okna i drzwi wewnętrzne. Kolorystyka budynku została ujednolicona. Ponadto przebudowany został węzeł żywienia oraz schody wewnątrz budynku. Dodatkowo jedna z szatni została przebudowana na salę dydaktyczną.

Inwestycja była  częścią programu kompleksowej termomodernizacji placówek oświatowych w Gdańsku, który  zyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dotacja przyznana została dla 30 obiektów. Koszty realizacji całego programu przewidziano na ok. 102,7 mln złotych. Łączna kwota dofinansowania unijnego to ponad 33,8 mln złotych. 

Wykonawca inwestycji: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „HADM PLUS” Hanna Gramatowska
Czas realizacji: czerwiec  2020 - listopad   2020 r.
Koszt realizacji: ok. 1,1 mln zł

Widok po zakończeniu realizacji:

klo3 1

Aktualizacja, 25.09.2020 r.

Kontynuowane są prace związane z wykonaniem nowej elewacji. Zamontowano okna i drzwi wewnętrzne. Przebudowano także węzeł żywienia. Na ukończeniu są prace związane z przebudową tarasu.

klo3

Aktualizacja, 9.09.2020 r.

Na ukończeniu są prace związane z wykonaniem elewacji. Roboty koncentrują się wewnątrz budynk, gdzie trwają prace malarskie i montaż dzrwi wewnętrznych.

klon1

Aktualizacja, 11.08.2020 r.

Na terenie inwestycji prace koncentrują się wewnątrz obiektu, związane z przebudową węzła żywienia. W poszczególnych pomieszczeniach trwa wymiana instalacji, montowane są ścianki działowe, układana jest glazura oraz wykładzina. Równolegle prowadzone są prace związane z przebudową schodów, na których zamontowana została już nowa barierka. Sukcesywnie trwa wymiana stolarki okiennej.   

 

P33Klonowicza 08 20 1

 

Aktualizacja, 24.07.2020 r.

Wewnątrz budynku trwa rozbiórka podłóg, drzwi i glazury w sanitariatach. W najbliższym czasie zdemontowane zostaną także okna.

klo

Aktualizacja, 30.06.2020 r.

29 czerwca podpisano umowę na realizację zadania. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „HADM PLUS” Hanna Gramatowska. Koszt inwestycji to niecałe 1,1 mln złotych. Prace zakończą się w listopadzie 2020 r.

 Aktualizacja, 21.04.2020 r.

21 kwietnia poznaliśmy oferty w przetargu. Na realizację zadania zabezpieczono 1 060 000 zł. Wpłynęło sześć ofert. Najniższa z nich opiewa na 1 088 800,00 zł. Oferty są obecnie analizowane.