Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 92 w Gdańsku przy ul. Startowej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, działająca jako Zamawiający w imieniu Gminy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania, polegającego na termomodernizacji w obiektach oświatowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - budynku Szkoły Podstawowej Nr 92 w Gdańsku, ul. Startowa 9 - Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska w ramach Regionalnego programu Operacyjnego woj. pomorskiego na lata 2014-2020.

logotyp unijny

Budynek, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 92 i Przedszkole nr 13 został ocieplony. Wykonawca wymienił okna i drzwi zewnętrzne. Prowadzone były także prace tynkarskie. Ponadto wymianie uległa instalacja ciepłownicza i wodna. Oświetlenie zewnętrzne zostało  wymienione na LED-owe. Dodatkowo w placówce został przebudowany węzeł żywienia. Na terenie szkoły zamontowany został także system monitoringu wizyjnego.

Wykonawca termomodernizacji: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe FRONTEX
Koszt termomodernizacji: ok. 9,8 mln złotych
Wykonawca modernizacji węzła żywienia: 4ml Budowa sp. z o.o.
Koszt modernizacji węzła żywienia: ok. 3,6 mln złotych

Termin realizacji: lipiec 2019 - sierpień 2020 r.

Startowa 04 19 1

Widok po zakończeniu realizacji zadania:

sta5

 Aktualizacja, 7.08.2020 r.

W części budynków trwają prace porządkowe. Wykonano już elewację. Zamontowano już wszystkie okna i drzwi wewnętrzne. Trwają końcowe prace związane z przebudową węzła żywienia.

st8

Aktualizacja, 15.07.2020 r.

Prace z wykonaniem izolacji są na ukończeniu. Kontynuowane są prace z przebudową budynku sali gimnastycznej. Zamontowano już wszystkie nowe okna.  Obecnie prace koncentrują się wewnątrz budynku, gdzie m.in. układana jest glazura i nowe posadzki.

ZKPiGStartowa 07 20 26

Aktualizacja, 17.06.2020 r.

Obecnie trwają prace związane z wykonaniem docieplenia ścian i nową elewacją. Wymieniono już okna i drzwi w obiektach. Wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe.

JYXL8854

Aktualizacja, 19.05.2020 r.

Trwa wymiana instalacji elektrycznych i grzewczych wewnątrz budynku. Ponadto montowane są nowe okna, parapety i grzejniki. Układane są nowe posadzki. Remont przechodzą także sanitariaty. Jednocześnie trwa docieplanie ścian zewnętrznych obiektu.

StartowaSP92Termo 05 20 32

Aktualizacja, 15.04.2020 r.

Wewnątrz budynku wymieniane są instalacje elektryczne i sanitarne. Sukcesywnie montowane są nowe okna i drzwi. Ponadto w sanitariatach układana jest glazura i urządzenia sanitarne. W salach leksycjnych układana jest nowa posadzka. Postęp prac można zauważyć również na zewnątrz buydynków, gdzie wykonywane jes ocieplenie i nowe elewacje.

SP92Startowa 04 20 28

 Aktualizacja, 2.03.2020 r.

Na terenie budowy trwają roboty związane z dociepleniem elewacji, wymianą okien, wykonaniem pokrycia dachowego. Jednocześnie prowadzony jest remont węzła żywienia, w ramach którego wykonywane są posadzki.

ZKPiGStartowa 26

 

Aktualizacja, 5.02.2020 r.

Obecnie na terenie budowy wykonywana jest izolacja ścian budynku szkoły i przedszkola. Prowadzone są również prace izolacyjne na dachu gmachu szkoły. Ponadto trwa montaż okien. Dodatkowo na terenie placówki przebudowywany jest węzeł żywienia. W szkolnej kuchni trwaja prace instalacyjne i murowanie ścian pomieszczeń.

ZKPiG13Startowa

Aktualizacja 08.01.2020 r.

Kontynuowane są prace przy izolowaniu fundamentów oraz elewacji szkoły. Wewnątrz budynku trwa przebudowa pomieszczeń oraz montowana jest nowa instalacja ciepłownicza, w tym nowe grzejniki. Zakończono modernizację części pomieszczeń sanitarnych.

ZKPiGStartowa 20 1

Aktualizacja, 26.09.2019 r.

Zakończono montaż rusztowań, rozpoczęto prace przy ocieplaniu ścian szkoły. Kontynuowane są roboty przy izolacji fundamentów. Wewnątrz szkoły trwa wymiana rur oraz grzejników.

SP92 Startowa 09 19 5

Aktualizacja, 03.09.2019 r.

Na budynkach szkoły zamontowane zostało rusztowanie i wykonawca przystąpił do realizacji zadania. Rozpoczęto izolację fundamentów, równolegle prowadzone są prace mające na celu ocieplenie ścian.

SP92Startowa 09 19 19

Aktualizacja, 23.07.2019 r.

18 lipca podpisano umowę na na termomodernizację budynku SP 92 i Przedszkola nr 13 przy ul. Startowej 9. Łączny koszt termomodernizacji i przebudowy węzła żywienia to ponad 13,4 mln złotych. Przetarg na prace w obiekcie został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy robót przy termomodernizacji. Tę część zamówienia zrealizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe FRONTEX, które wykona prace za ok. 9,8 mln złotych. Druga część przetargu dotyczy przebudowy węzła żywienia i ją zrealizuje firma 4ml budowa. Koszt tej części prac to 3,6 mln złotych. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2020 roku.

Aktualizacja 16.05.2019 r.

Przetarg na termomodernizację budynku szkoły ogłoszony został 5 marca. Wykonawców ubiegających się o realizację poznamy 16 maja br. Wybrana w postępowaniu firma na realizację robót będzie miała czas do 30 kwietnia 2020 r.