Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Uzupełnienie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Unijne logotypy

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację zadania związanego z uzupełnieniem drogi rowerowej wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku. Celem realizacji zadania było zapewnienie ciągłości ruchu rowerowego i pieszego wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina w nawiązaniu do stanu istniejącego.Przedmiot zamówienia obejmował realizację dwóch zadań:

Zadanie nr 1 – Uzupełnienie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku – połączenie istniejącej drogi rowerowej z al. Grunwaldzką.

Zakres zadania obejmował:
— budowę ścieżki rowerowej,
— przebudowę chodników wzdłuż budowanej ścieżki rowerowej,
— budowę ciągu pieszo-rowerowego,
— przebudowę jezdni ul. Jaśkowa Dolina poprzez zawężenia pasów ruchu do 3 m na odcinku od ul. Partyzantów do al. Grunwaldzkiej,
— budowę progu zwalniającego – wyniesione przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. H. Sienkiewicza,
— dobudowę płyt gumowych na przejściu dla pieszych i przejeździe rowerowym przez tory tramwajowe w Al. Grunwaldzkiej,
— przebudowę elementów małej architektury.

Zadanie nr 2 – Uzupełnienie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku na odcinku od przystanku autobusowego Na Wzgórzu do ul. Eugeniusza Romera w Gdańsku.

Zakres zadania obejmował:
— budowę drogi rowerowej o szer. 2 m,
— przebudowę pasów ruchu na wprost oraz lewoskrętu,
— rozbiórkę zatoki autobusowej i budowę nowej,
— wycinkę drzewa i krzewów,
— przebudowę oświetlenia,
— przebudowę sygnalizacji świetlnej,
— przebudowę chodnika,
— przebudowę wjazdu,
— regulację studni, włazów, zasuw i hydrantu.

Wykonawca inwestycji: Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. z Gdyni. 
Czas realizacji: 4.11.2016 r. - 16.12.2016 r.
Koszt realizacji: ok. 1,27 mln zł


Zdjęcia po zakończeniu zadaniaStan realizacji prac dn. 9.12.2016 r.

W chwili obecnej w rejonie skrzyżowania ulic Jaśkowa Dolina i Grunwaldzka wykonane zostały podbudowy oraz krawężniki. 9 grudnia w godzinach nocnych, planowane jest wykonywanie prac związanych z ułożeniem nawierzchni w torowisku tramwajowym. Wszystkie roboty powinny zakończyć się do południa kolejnego dnia (tj. 10.12.2016). Trwają również prace wykończeniowe. 
Zatoka autobusowa przy ul. Na Wzgórzu została wybetonowana, na ukończeniu są również prace związane z układem sygnalizacji, elektryczne oraz te związane z przebudową chodnika. Na 12 grudnia planowane jest wylewanie masy asfaltowej na ścieżce, co nie będzie wiązało się z dodatkowymi utrudnieniami w ruchu.