Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Wzdłuż al. Grunwaldzkiej, na liczącym 2 km odcinku,  powstała droga rowerowa. Budowa objęła fragment od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich.

RPO EFRR

 

grunwaldzka

Wykonawca, oprócz budowy liczącego 2 km odcinka drogi rowerowej przebudował również chodniki. W zakresie inwestycji znalazła się także budowa sieci wodociągowych.

Zadanie było realizowane w ramach programu pn.: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska” posiadającego dofinansowanie ze środków UE”.

Wykonawca:  WPRD GRAVEL Sp. z o.o.
Termin realizacji: marzec-lipiec 2020 r.
Koszt inwestycji: ok. 2,6 mln zł

Widok po zakończeniu realizacji zadania:DRowerowaGrunwaldzka 09 20 8

Aktualizacja, 31.07.2020 r.

Na ostatnich odcinkach drogi rowerowej układana jest nawierzchnia. Na pozostałych odcinkach prowadzone są prace porządkowe.

grur2

Aktualizacja, 23.07.2020 r.

Zakończono prace związane z budową sieci wodociągowej. Na całym zakresie wykonano chodniki.W najbliższych dniach w pobliżu skrzyżowania al. Grunwaldzkiej z ul. Braci Lewoniewskich na drodze rowerowej będzie wylewany asfalt.

gru6

Aktualizacja, 30.06.2020 r.

Trwa budowa drogi rowerowej na kolejnych fragmentach. Ponadto układane są nowe krawężniki i chodniki. Kontynuowane są prace związane z budową sieci wodociągowej.

777

Aktualizacja, 27.05.2020 r.

Na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do przejścia przy ul. Chopina trwa budowa sieci wodociągowej. Na pozostałym odcinku trwają prace związane z budową drogi rowerowej. Na większości tego odcinka ułożono warstwę podbudowy. Ponadto wykonano drogę serwisową wzdłuż al. Grunwaldzkiej, prowadzącą do okolicznych nieruchomości.

GrunwaldzkaDRower 05 20 22

Aktualizacja, 21.04.2020 r.

Wykonawca robót wszedł na budowę i zabezpieczył teren budowy. Wykonane zostały prace rozbiórkowe i na części trasy rozpoczęto  już układanie warstw podbudowy. Zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu zawężony został chodnik, prowadzone prace nie powodują natomiast utrudnień w ruchu samochodów.

DrogaRowerGrunw 18

 

Aktualizcja, 8.04.2020 r.

14 kwietnia od godzin porannych nastąpi zawężenie chodnika na dwóch odcinkach al. Grunwaldzkiej. Utrudnienia dla pieszych będą związane z rozpoczynającą się budową drogi rowerowej. Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie co najmniej do połowy czerwca.

Odcinek od budynku Klubu Żak do budynku Pawilonu Meblowego (prawa strona chodnika idąc w kierunku Sopotu)

  • zostanie zawężony chodnik
  • zostanie wyłączony z ruchu pas wjazdowy i wyjazdowy do CH City Meble
  • przystanek autobusowy nr 1796 „Wojska Polskiego” zostanie przeniesiony na wys. Budynku klubu Żak (przed ul. Braci Lewoniewskich). Wyłączona zostanie na tym odcinku ścieżka rowerowa z ruchu.

Odcinek od wjazdu do CH OLIWA do stacji benzynowej (prawa strona idąc w kierunku Sopotu)

  • wyłączona zostanie z ruchu samochodowego droga serwisowa (o przebiegu równoległym do Al. Grunwaldzkiej),
  • ruch pieszy bez zmian

Grunwaldzka1

Grunwaldzka 2

Aktualizacja, 12.03.2020 r.

Umowa na realizację zadania została podpisana z firmą WPRD Gravel. Koszt inwestycji to ok. 2,6 mln złotych. Prace zostaną wykonane do lipca 2020 r.