Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina na odcinku od ul. Piecewskiej do ul. Rakoczego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Powstała nowa ścieżka po stronie Przychodni Morena, od skrzyżowania  ul. Jaśkowa Dolina z Piecewską i łączy się z trasą rowerową na ul. Rakoczego. Nawierzchnia drogi została wykonana z betonu asfaltowego. Oprócz tego w ramach inwestycji powstał chodnik o długości 140 m. Zakres zadania przewidywał również budowę przyłącza kanalizacji deszczowej i muru oporowego pomiędzy skarpą a chodnikiem. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln złotych.

Wykonawca: WPRD GRAVEL Sp. z o.o. 
Koszt realizacji: 1,1 mln zł
Czas realizacji: listopad 2018 r. - lipiec 2019 r. 

Stan przed realizacją zadania

DSC02623 001

Widok po zakończeniu realizacji zadania

SciezkaJasPiec 07 19 5

Aktualizacja 21.06.2019 r.

Wykonawca przy budowie ścieżki rowerowej zrealizował usypanie nowej skarpy i postawienie murku oporowego podtrzymującego skarpę. Realizowane są prace przy układaniu nowego chodnika. Budowa ścieżki rowerowej jest na etapie ułożonej podbudowy oraz betonowych krawężników.

JDolinaRower 06 19 19

Aktualizacja 28.05.2019 r.

Na terenie budowy ścieżki rowerowej zrealizowano roboty rozbiórkowe starego chodnika, krawężników oraz prace przy wyrównywaniu skarpy. Na części ścieżki położone są już nowe krawężniki oraz podbudowa pod warstwę ścieralną trasy rowerowej.

Sciezka piecewska 4

Aktualizacja 02.05.2019 r.

W środę, 8 maja rozpocznie się budowa fragmentu drogi rowerowej na ul. Jaśkowa Dolina, na odcinku od ul. Piecewskiej do ul. Rakoczego. W związku z budową piesi oraz pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej mogą spodziewać się utrudnień.

Od 8 maja, od godzin porannych  zamknięty zostanie chodnik przy ul. Jaśkowa Dolina, obok przychodni Morena. W tym czasie na odcinku od ul. Piecewskiej do ul. Rakoczego ruch pieszy odbywać się będzie drugą stroną ulicy. W związku z rozpoczęciem prac przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Piecewska”. Obecnie znajduje się on przy przychodni. Po wprowadzeniu zmian będzie on się znajdował kilkadziesiąt metrów dalej, przed skrzyżowaniem z ul. Piecewską. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do połowy czerwca.

Mapka poglądowa
Mapka Jaśkowa Dolina