Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Uroczystości w Szkole Podstawowej nr 81 przy ul. Siedleckiego 14 na Osowej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

14 października w Szkole Podstawowej nr 81 przy ul. Siedleckiego 14 na Osowej, odbyły się tegoroczne miejskie uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. W tym roku szkoła obchodzi 95-lecie powołania Polskiej Szkoły na Osowej. Przy tej okazji odbyło się także oficjalne oddanie do użytkowania zrealizowanych przez DRMG tegorocznych modernizacji. Na uroczystość przybyły władze miasta, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i duchowieństwa oraz dyrektor DRMG Włodzimierz Bartosiewicz. Liczne stawili się także uczniowie szkoły, a także mieszkańcy dzielnicy. Na zakończenie prezydent Paweł Adamowicz uroczyście otworzył nową kondygnację budynku, zmodernizowaną salę gimnastyczną i boisko szkole. 


Dzięki przeprowadzonym przez DRMG realizacjom szkoła powiększyła się o nową kondygnację z dodatkowymi salami dydaktycznymi. Modernizację przeszła także mała sala gimnastyczna oraz zewnętrzne boisko, które zyskało bezpieczną nawierzchnię poliuretanową i trybuny. Zrealizowany etap, to jeszcze nie koniec inwestycji w tej szkole. Do końca roku przy boisku szkolnym powstanie budynek zaplecza sportowego, który jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska pozyskuje także projekt pływalni, której budowa ma się rozpocząć w roku 2015. Przeprowadzone w SP 81 inwestycje przełożą się na dużo lepszy komfort nauczania.