Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Szkoła w Gdańsku – Jasieniu przy ul. Stolema 59

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Obiekty szkolne w Gdańsku-Jasieniu przy ul. Stolema 59 składają się z następujących segmentów:

  • segmenty dydaktyczne A i B
  • segment żywieniowy C
  • segment sportowy D

 

W.w. obiekty dzielą całą działkę przeznaczoną pod zabudowę na trzy wnętrza urbanistyczne - wnętrza publiczne w strefie wejścia głównego do budynku szkolnego, dziedziniec szkolny- otwarte forum dla uczniów, otoczone zabudową poszczególnych skrzydeł zespołu szkolnego, otwartą przestrzeń terenów sportowych, ograniczoną od strony północno-wschodniej zabudową szkolną.
Zespół boisk sportowych składa się z 3-ch boisk do siatkówki, boiska uniwersalnego (koszykówka, piłka ręczna), boiska do gier sportowych, skoczni w dal, rzutni do kuli, bieżni prostej 4-torowej długości 60m i pola do gry w tenisa stołowego. 
Wyraźny podział obiektu na skrzydła umożliwił podział inwestycji na niezależne zadania które są etapowo rozliczane i stopniowo oddawane do eksploatacji. Rozpoczęcie budowy obiektu nastąpiło w dniu 25 lutego 2000 r. W ramach I etapu budowy wykonano segmenty A , B i C. Odbiór w/w segmentów nastąpił w dniu 13 lipca 2001 r. 
W oddanym do użytku segmencie A mieści się Gimnazjum Nr 48 natomiast w segmencie B- Szkoła Podstawowa Nr 85.