Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa szybu windowego dźwigu osobowego w segmencie F budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera w Gdańsku, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przeprowadziła modernizację obejmującą przebudowę szybu windowego zlokalizowanego w jednym z segmentów szkoły oraz przebudowę pomieszczeń szatniowo- sanitarnych na parterze i I piętrze budynku. I. Przebudowa szybu windowego dźwigu osobowego w segmencie F budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku. 
Realizacja zadania obejmowała przebudowę szybu windowego dźwigu osobowego, zlokalizowanego w jednym z budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8. Celem modernizacji była wymiana dotychczasowego hydraulicznego dźwigu osobowego na nowy dźwig osobowy, o napędzie elektrycznym. Nowa winda przystosowana jest do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Zakres rzeczowy zamówienia obejmował: 
- roboty budowlano-montażowe branży budowlanej i elektrycznej 
- dostawę, montaż i uruchomienie elektrycznego dźwigu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wykonawca: RS Technika Ireneusz Rafalik z Ostrowa Mazowieckiego
Czas realizacji: 14.05.2014 r. – 25.08.2014 r. 
Koszt realizacji robót: 217 741,38 zł

II. Przebudowa pomieszczeń szatniowo- sanitarnych na parterze i I piętrze budynku. 
Równolegle do prac związanych z wymianą windy, w budynku szkoły realizowane było zamówienie publiczne obejmujące przebudowę pomieszczeń zaplecza sanitarnego sali gimnastycznej na parterze (pow. ok.65 m2) oraz szatni, WC i magazynu przy siłowni na I piętrze (pow. 48 m2). 

Zakres rzeczowy zamówienia obejmował m.in. 
- rozbiórkę fragmentów istniejących ścian działowych, 
- skucie i ułożenie na nowym podłożu posadzek z płytek gres antypoślizgowych,
- powiększenie i poszerzenie otworów drzwiowych oraz wykonanie nowych, 
- wymianę stolarki budowlanej na nową. 
- wymianę instalacji wodociągowej, sanitarnej, c.o. i elektrycznej.


Wykonawca: ESM Systems Sp. z o.o. z Gdyni. 
Czas realizacji robót: 30.06.2014 r. – 25.08.2014 r. 
Koszt realizacji robót: 179 861,93zł