Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - „Budowa Centrum Sportu Młodzieżowego GOKF w Gdańsku”

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Nowa arena lekkoatletyczna powstała na terenie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej przy ul. Grunwaldzkiej 244. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu miasta Gdańska zakończyła realizację zadanie związanego z budową nowoczesnego Centrum Sportu Młodzieżowego, spełniającego wymogi do organizowania Mistrzostw Polski. Na terenie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej powstało boisko do gry w piłkę nożną, a także boisko treningowe, 8-torowa bieżnia okrężna oraz bieżnia prosta. Arena wyposażona jest także w urządzenia lekkoatletyczne, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, rów z wodą, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, rzutnie do rzutu dyskiem i młotem, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie skocznie do skoku o tyczce, dwie skocznie do skoku w dal oraz trójskoku. W ramach zadania wykonane zostały także trybuny dla publiczności oraz niezbędna infrastruktura towarzysząca. Zakres realizacji inwestycji obejmował wykonanie:


1) Areny sportowej z boiskiem do gry w piłkę nożną o wymiarach 64x102 o nawierzchni naturalnej, z oświetleniem sportowym, z sektorami do rozgrywania konkurencji rzutowych, lekkoatletycznych.
2) Bieżni okrężnej 8-torowej o dystansie 400m oraz bieżni prostej 8-torowej o dystansie 100 i 110m.
3) Urządzeń lekkoatletycznych na arenie sportowej, dwóch rzutni do pchnięcia kulą, rowu z wodą, dwóch rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do rzutu dyskiem i młotem, dwóch skoczni do skoku wzwyż, dwóch skoczni do skoku o tyczce, dwóch skoczni do skoku w dal i trójskoku.
4) Boiska treningowego o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30x60m z oświetleniem sportowym oraz bieżni prostej przy boisku o dystansie 60m.
5) Trybun bez zadaszenia dla 924 widzów + 12 miejsc dla widzów niepełnosprawnych wraz z osobami towarzyszącymi(opiekunami). 
6) Pochylni dojazdowej na miejsca parkingowe za trybunami. 
7) Ogrodzenia boisk i terenu wraz z bramą wjazdową oraz furtkami.
8) Miejsc parkingowych dla autokarów oraz samochodów osobowych oraz miejsc dla osób niepełnosprawnych.
9) Odwodnienia areny lekkoatletycznej, bieżni, boiska treningowego oraz terenu, wraz z kanalizacją deszczową
10) Oświetlenia i monitoringu terenu
11) Systemu pomiaru czasu i odległości oraz nagłośnienia areny lekkoatletycznej
12) Sieci wodociągowej wraz z system nawadniania
13) Prawoskrętu oraz nowy wjazd od Al. Grunwaldzkiej oraz komunikacji wewnętrzna – ciągi piesze.

Wykonawca robót: GRETASPORT Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej
Czas realizacji: lipiec 2015 r. - wrzesień 2016 r.
Koszt realizacji: 12,17 mln zł 
Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej : 
4 539 600,00 zł


Stan na dzień 23.08.2016 r.

Aktualnie na placu budowy trwają prace związane z zagospodarowaniem zieleni, ustawianiem ogrodzenia, odbywają się również próby podłączenia oświetlenia i urządzeń teletechnicznych.


Stan na dzień 27.07.2016 r.

Zakończono już prace związane z układaniem warstwy poliuretanowej na bieżni. Obecnie trwają prace związane z ustawianiem słupów oświetleniowych oraz wykonywaniem trybun.


Stan na dzień 29.06.2016 r.

Aktualnie na terenie budowy trwają prace związane z wykonywaniem poszczególnych warstw poliuretanu.

Stan na dzień 20.06.2016 r.

Zakończono już prace związane z układaniem trawy na boisku do gry w piłkę nożną. Niebawem rozpoczną się roboty polegające na układaniu warstwy poliuretanowej na bieżni i potrwają ok. 4-5 dni. Wykonywane są także roboty brukarskie związane m.in z budową drogi dojazdowej.


Stan na dzień 14.06.2016 r.

Na placu budowy trwają prace związane z układaniem trawy na boisku do gry w piłkę nożną. Wykonywane są również miejsca parkingowe dla autokarów oraz samochodów osobowych. 

Stan na dzień 2.06.2016 r.

Obecnie na placu budowy trwają prace związane z układaniem warstw ziemi urodzajnej pod nawierzchnię areny lekkoatletycznej, z wykonywaniem drogi dojazdowej do parkingu oraz chodnika wokół boiska z trawy sztucznej.

Stan na dzień 5.05.2016 r.

Na terenie budowy wykonano już podbudowy nawierzchni asfaltowej na bieżni okólnej oraz na części areny lekkoatletycznej. Obecnie trwają prace związane m.in z wykonywaniem trybun.


Stan na dzień 24.03.2016 r.

Obecnie na terenie budowy wykonywane są dojazdy do zrealizowanego już parkingu. Na małym boisku, trwają prace związane z wykonywaniem podbudowy pod nawierzchnię.


Stan na dzień 09.02.2016 r.

Obecnie na terenie budowy trwają prace związane z wykonaniem muru oporowego w sąsiedztwie boiska treningowego, prace drogowe związane z wykonaniem drogi dojazdowej oraz miejsc postojowych oraz prace związane z wykonaniem przyłączy instalacyjnych.


Stan na dzień 15.12.2015 r. 


Obecnie na terenie budowy trwają prace związane z wykonywaniem m.in. kanalizacji deszczowej, powstają konstrukcje pod trybuny. W dalszym ciągu wykonywane są podbudowy pod bieżnię i boisko do piłki nożnej.

Stan na dzień 30.10.2015 r. 

Postęp robót na terenie budowanej areny jest znaczący. Trwają prace związane z wykonaniem podbudowy pod okólną bieżnie lekkoatletyczną, która od strony zewnętrznej obramowana została obrzeżami betonowymi, a od strony wewnętrznej korytem odwadniającym. Równolegle prowadzone są prace przy wykonaniu podbudowy pod sektorami do rozgrywania konkurencji rzutowych. 
Wykonywane są także fundamenty pod trybuny dla publiczności. 


Stan na dzień 08.10.2015 r. 

Obecnie zakończano prace związane z rozbiórką elementów znajdujących się na terenie obiektu. Rozpoczęto prace ziemne, wydzielono teren pod obiekty lekkoatletyczne.


O realizację powyższego zamówienia ubiegało się 6 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała firma GRETASPORT Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej. Umowa na realizację podpisana została 27 lipca 2015 roku, zgodnie z podpisanym dokumentem Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do końca września 2016 roku.