Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa węzła żywienia w Szkole Podstawowej Nr 44 w Gdańsku, ul. Jagiellońska 24.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Inwestycja miała na celu poprawę funkcjonalności pomieszczeń wchodzących w skład tzw. węzła żywienia, zapewnienie odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych a także dostosowanie pomieszczeń do zgodności z obowiązującymi przepisami. W pomieszczeniach węzła żywienia przygotowywane są posiłki dla 230 dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 44. Po przeprowadzonej modernizacji, podstawowym udogodnieniem i zmianą jest wprowadzenie małego dźwigu towarowego, umożliwiającego transport „czystych” produktów z obieralni „brudnej” zlokalizowanej w piwnicy do kuchni, eliminując dotychczasowe niedogodności związane z przenoszeniem produktów między kondygnacjami.Zakres rzeczowy prac obejmował:

1) przebudowę pomieszczeń bloku żywienia (łączna pow. ok. 200 m2) na parterze i w piwnicy budynku szkolnego;
2) wykonanie konstrukcji szybu wraz z dostawą, montażem i uruchomieniem małego dźwigu towarowego (udźwig 50 kg);
3) wykonanie drugiego wyjścia z jadalni wraz z zadaszeniem i schodami zewnętrznymi, 
4) dostawę i montaż wyposażenia pomieszczeń bloku żywienia (urządzenia i meble gastronomiczne).

Wykonawca robót: Terbud Kamrowski i wspólnicy Sp. J. z Gdańska
Czas realizacji: 9.08.2016 r. - 31.10.2016 r.
Koszt realizacji: ok. 730 tys. zł


Zdjęcia przed realizacją inwestycji

 

Zdjęcia po zakończeniu realizacji:


Stan realizacji prac dn. 20.10.2016 r.

Na terenie budowy prowadzone są prace związane z wykonaniem obudów wentylacji, instalacji, równolegle trwają prace wykończeniowe związane m.in z układaniem glazury, malowaniem pomieszczeń, zamontowana została także winda oraz separator. 


Stan realizacji prac dn. 23.09.2016 r. 

Na terenie budowy zakończono roboty rozbiórkowe. Wykonawca przystąpił do prac murarskich, równolegle trwają roboty związane z wymianą poszczególnych instalacji.Zakończono prace związane z wymianą stolarki okiennej.