Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Modernizacja budynku Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

LoGoTyP

 

Kolejna gdańska szkoła przeszła remont. Podpisana na ponad 10 mln złotych umowa na modernizację budynku zajmowanego przez Zespół Szkół Łączności w Gdańsku i Bursę Gdańską została zrealizowana. 9 października została podpisana umowa z przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym "Micro" Marek Kowalski na dostawę i montaż wyposażenia modernizowanego budynku, umowa opiewała na ok 597 tys. zł.

DSC07821

Wykonawca: ECOZET Sp. z o.o.
Termin realizacji: grudzień 2018 – wrzesień 2019
Koszt inwestycji: ok. 10,4 mln zł

Widok po zakończeniu realizacji zadania

ZSL 10 19 11 1

Aktualizacja 08.10.2019 r.

Na korytarzach i klatkach schodowych zamontowano oświetlenie uruchamiane poprzez fotokomórkę. Na schodach i półpiętrach zakończono układanie kafli na posadzkach. Sale dydaktyczne są wyposażane w meble, tablice, rolety. Kontynuowane są prace wykończeniowe w poszczególnych salach.

ZSL 8 10 19 17

Aktualizacja 27.08.2019 r.

W szkole zakończono modernizację pomieszczeń sanitarnych, w większości sal i korytarzy ułożono nowe podłogi. W budynku są nowe instalacje grzewcze. W najbliższych dniach instalowane będą lampy na klatkach schodowych.

ZSL 08 19 25

Aktualizacja 11.07.2019 r.

Wnętrze szkoły zostało odmalowane, zostały zamontowane nowe poręcze przy schodach. Trwają prace przy podłączaniu nowej instalacji elektrycznej i nowego oświetlenia. Kontynuowane są roboty przy wymianie grzejników. Wykonawca remontu wstawia nowe okna i drzwi.

ZSLGdansk 07 19 1

Aktualizacja 31.05.2019 r.

Postępują prace wewnątrz budynku. Wykonywane są roboty przy odświeżaniu ścian, wylewaniu nowych podłóg i układaniu glazury w  łazienkach.

ZSL 05 19 2

 

Aktualizacja 26.04.2019 r.

W Zespole Szkół Łączności kontynuowane są prace murarskie, tynkarskie. Realizowane są roboty stolarskie polegające na montażu nowych drzwi oraz okien. Sukcesywnie są demontowane stare grzejniki, które zostaną zastąpione nowymi. W pomieszczeniach sanitarnych układana jest glazura.

ZSLGdansk 04 19 10

 

Aktualizacja 29.03.2019 r.

W szkole jest prowadzony szereg prac, począwszy od prac rozbiórkowych, wyburzeniowych, murarskich, tynkarskich, stolarskich, sanitarno - hydraulicznych po instalacje wentylacyjne oraz elektryczne. Sukcesywnie wylewane są kolejne nowe posadzki oraz odmalowywane sale, które oczekują na osadzenie nowych drzwi. W dalszym ciągu realizowane są prace przy montowaniu nowych układów wentylacyjnych jak i sanitarnych.

ZSLacznosci 03 19 17

 

Aktualizacja 22.02.2019 r.

W pomieszczeniach szkolnych wylano nowe posadzki. W pozostałych pomieszczeniach wciąż trwają prace rozbiórkowe, demontowane są stare żeliwne grzejniki. Układane są nowe instalacje sanitarne. Kontynuowane są prace przy wykańczaniu studia dźwiękochłonnego. Montowane są sanitariaty w toaletach. Demontowane są stare żeliwne grzejniki.

ZSL 02 19 5

 

Aktualizacja 22.01.2019 r.

W szkole trwają prace rozbiórkowe, w budynku A oraz B. W budynku B trwają prace polegające na wymianie grzejników oraz wyburzaniu ścian. W budynku A zostaje wymieniona instalacja wentylacyjna. Jedna z sal została wygłuszona specjalistycznymi matami.

 

20190121 124930

Remont ma na celu przystosowanie placówki do zawodów technik elektronik, technik teleinformatyk, technik informatyk w branży ICT i elektronika. Roboty budowlane prowadzone będą w trzech budynkach zajmowanych przez ZSŁ. W budynku A Wykonawca przeprowadzi remont w wybranych salach lekcyjnych na I i II piętrze. Ponadto wymienione zostaną stare grzejniki i wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna. Zakres zadania obejmuje także montaż nowego wyposażenia w przebudowywanych pracowniach oraz oświetlenia LED.

W budynku B zaadaptowane zostaną trzy sale lekcyjne. W remontowanych pomieszczeniach zostaną wymienione okna, grzejniki, rolety i oświetlenie. Sale zyskają nowe wyposażenie.

Prace w budynku C obejmą poszczególne sale na trzech piętrach. Część pomieszczeń, które obecnie pełni funkcję mieszkalną i administracyjną, zostanie zaadaptowana na cele dydaktyczne. Oprócz wymiany okien i grzejników, Wykonawca przeprowadzi remont łazienek. W ramach zadania nastąpi wymiana instalacji elektrycznej, alarmowej czy wentylacji. W remontowanych pomieszczeniach pojawią się nowe meble i wyposażenie. Jednym z elementów zadania jest także przebudowa bursy, umożliwiająca dostosowanie warunków do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego.

Aktualizowanie 28.11.2018 r.

Umowa na realizację prac została podpisana 26 listopada. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo ECOZET. Koszt inwestycji to niecałe 10,4 mln złotych. Inwestycja zakończy się za 8 miesięcy.

Zadanie jest jednym z elementów programu Gdańsk Miastem Zawodowców, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Koordynatorem zadania jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.