Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zagospodarowanie skweru przy ul. Gościnnej i skweru/parku przy ul. Związkowej [Program Rewitalizacji]

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

RPO EFRR

Zakończono prace związane z  zagospodarowaniem lokalnych przestrzeni publicznych skwer przy ul. Gościnnej i skwer/park przy ul. Związkowej z jednoczesnym pełnieniem nadzoru autorskiego.

Skwer przy ul. Związkowej

Jednym z najważniejszych elementów skweru jest mini boisko do piłki nożnej oraz siłownia „pod chmurką”. Zamontowano nowe ławki i stojaki rowerowe.  Na terenie skweru przy ul. Związkowej przebudowano także nawierzchnię placu zabaw, wiosną pojawi się także nowa roślinność.

Skwer przy ul. Gościnnej

Na placu pojawiła się no we ławki i kosze, a także strefa do gier podwórkowych. Atrakcją, z której ucieszą się najmłodsi mieszkańcy jest mini górka saneczkowa. Ponadto wybudowano ścieżki spacerowe, a cały teren został oświetlony. Jednym z elementów zadania było zagospodarowanie zieleni i nasadzenia nowej roślinności.

Wykonawca: Trakt Sp.z.o.o 
Czas realizacji: czerwiec - grudzień 2020 r.
Koszt realizacji: ok. 2,8  mln zł

Widok po zakończeniu realizacji zadania:

gos

Aktualizacja, 30.11.2020 r.

Na skwerze na ul. Związkowej trwają nasadzenia zieleni i prace wykończeniowe. Montowane są urządzenia zabawowe. Ukończono budowę ścieżek dla pieszych.

zw3

Trwają także prace na skwerze przy ul. Gościnnej. Zamontowano tam słupy oświetleniowe. W najbliższym czasie zamontowane zostaną oprawy latarni. Wykonano ścieżki dla pieszych. W najbliższym czasie planowane są nasadzenia zieleni.

gos1

Aktualizacja, 28.10.2020 r.

Na obu skwerach układana jest nawierzchnia nowych ścieżek spacerowych. W najbliższym czasie planowane są nasadzenia nowej zieleni i trawników, a także montaż elementów tzw. małej architektury.

zw

Aktualizacja, 15.09.2020 r.

Na obu placach układane są płyty chodnikowe na ścieżkach spacerowych. Ponadto wyrównywany jest teraz, na którym pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci.

zw1

Aktualizacja, 18.08.2020 r. 

Na terenie inwestycji prowadzone są roboty ziemne związane m.in z układaniem krawężników oraz obrzeży placu. Równolegle trwa realizacja oświetlenia.  

OruniaPark 08 20 4

Aktualizacja, 17.07.2020 r.

Wykonawca przystąpił do prac. Obecnie trwają rozbiórki starych płyt chodnikowych. Następnie teren zostanie wyrównany.

zwi1

Aktualizacja, 22.06.2020 r.

Do końca roku skwery przy ul. Związkowej i Gościnnej przejdą metamorfozę. Właśnie podpisano umowę na ich zagospodarowanie. Koszt prac wyniesie niecałe 2,8 mln zł.Wykonawcą jest firma TRAKT Sp. z o. o. Sp. k.

Aktualizacja, 22.04.2020 r.

22 kwietnia poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Na przeprowadzenie inwestycji zabezpieczono 2 949 000,00 zł. Wpłynęło 9 ofert. Najniższa z nich opiewa na 2 799 976,92 zł. Oferty są obecnie analizowane.

Aktualizacja, 10.02.2020 r.

Przetarg na realizację obu zadań został ogłoszony 7 lutego. Otwarcie ofert zaplanowano na 10 marca.