Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Orunia-Św. Wojciech-Lipce zrealizowane

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przebudowa ulicy realizowana była w rejonie ul. Pruszczańskiej i Niepołomickiej. Służy głównie umożliwieniu wjazdu na osiedle mieszkaniowe wielorodzinne firmy EKOLAN, która była inicjatorem drogi.

Inwestycja pn. „Budowa ulicy Nowej Łódzkiej w Gdańsku”, finansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 -2013, początkowo dotyczyła budowy ulicy Nowej Łódzkiej – obecnie Alei Vaclava Havla. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców sąsiadujących z węzłem integracyjnym Nowa Łódzka osiedli, w ramach dodatkowego dofinansowania, inwestycję rozszerzono o kolejne zadania. Pierwsze obejmowało przebudowę ulicy Świętokrzyskiej, natomiast kolejne dotyczyły budowy ciągów pieszo - rowerowych łączących pobliskie osiedla z pętlą tramwajową przy ul. Świętokrzyskiej.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zrealizowała zadanie polegające na poprawie stanu technicznego ulicy Trakt Św. Wojciecha w Gdańsku na odcinku od ul. Gościnnej do ul. Sandomierskiej. 
Poprawiono stan techniczny ulicy Trakt Św. Wojciecha w Gdańsku na odcinku od ul. Gościnnej do ul. Sandomierskiej. Wykonano nową konstrukcję nawierzchni na odcinku chodnika od mostu przy ul. Raduńskiej do pawilonów przy ul.Trakt św. Wojciecha 40(a-d) o długości około 330 metrów. Poprawiono bezpieczeństwo ruchu kołowego, rowerowego i pieszego poprzez poprawę parametrów geometrycznych ulic. Przystosowano układ drogowy do ruchu osób niepełnosprawnych. 

Istniejąca ulica Granitowa stanowi głównie dojazd do okolicznych budynków mieszkalnych oraz do zlokalizowanych wśród niej obiektów usługowych. 

Przedmiotem zamówienia była modernizacja ul. Trakt Św. Wojciecha w Gdańsku w obrębie skrzyżowania z ul. Sandomierską i Podmiejską obejmująca przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu wraz z poprawą stanu nawierzchni obszaru skrzyżowania. Realizacja zadania obejmowała także wykonanie przebudowy ul. Trakt Św. Wojciecha na odcinku ok.400m (od skrzyżowania do nieruchomości przy ul. Trakt Św. Wojciecha 31/37). 
Do dalszej modernizacji pozostał jeszcze jeden odcinek Traktu Św. Wojciecha - od posesji przy ul. Trakt Św. Wojciecha 31/37 do wiaduktu Biskupia Górka, ok. 500 m, który przewidziany jest do realizacji w późniejszym terminie.

Przedmiotem zadania była poprawa stanu nawierzchni ulicy Raduńskiej w Gdańsku na odcinku od ok. 250 m na wysokości od ul. Szafirowej w kierunku do mostku nad Potokiem Oruńskim - etap I. W ramach realizacji zadania istniejąca nawierzchnia drogi (z kostki betonowej typu trylinka) zastąpiona została nową nawierzchnią z kostki granitowej łupanej, w kolorze szarym ograniczonej krawężnikami granitowymi koloru szarego. Natomiast betonowe płyty chodnikowe o wym. 50x50 cm zastąpione zostały kostką betonową.