Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Letnica w przygotowaniu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Teren sportowy dla nowej Letnicy" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Na Lechię przez tunel" w ramach BO 2023.

W ramach przedmiotu zamówienia należy opracować dokumentacje projektową dla zadania pn.: „Na Lechię przez tunel”, które obejmuje zaprojektowanie dojścia pieszo-rowerowego w kierunku Polsat Plus Areny od strony ul. Kochanowskiego (długość około 100m od wyjścia z tunelu PKP PLK do wjazdu do nieruchomości Narwicka 23 ). W ramach projektu ma zostać również usunięty betonowy istniejący chodnik, zostanie utworzony nasyp dla wyrównania poziomów wysokości pomiędzy wejściem do tunelu PKP PLK a gruntem oraz łącznik do chodnika prowadzącego do ulicy Narwickiej. Ciąg pieszo-rowerowy przewiduje się o nawierzchni bitumicznej o szerokości 3m z miejscowymi zwężeniami do 2,5m w celu ochrony drzew oraz zakończony słupkami drogowymi lub ulicznymi ograniczającymi wjazd do ciąg niepożądanych samochodów. Ciąg pieszo-rowerowy należy odsunąć od istniejącego ogrodzenia o około 0,5m oraz powinien być dostosowany (spadki) dla osób niepełnosprawnych, o ograniczonej sprawności ruchowej, niedowidzących i niewidomych.

 

Aktualizacja, 27.07.2023 r.

Ogłoszono postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania. Prace projektowe mają potrwać 16 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert przewidziano 2 sierpnia.