Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Spotkanie z mieszkańcami na temat budowy przedszkola przy ulicy Damroki.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

7 kwietnia, w ZKPiG nr 2 na Jasieniu odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami, którego celem było zaprezentowanie obiektu przedszkolnego, który ma powstać tuż za szkołą przy ul. Damroki. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób zainteresowanych tematem, zarówno przeciwników jak i zwolenników budowy przedszkola.

Obecni byli także zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej Andrzej Bojanowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorz Szczuka, Zastępca Dyrektora ds. Edukacji Mariola Paluch, Dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz oraz przedstawiciele Wykonawcy z firmy EKOINBUD Sp. z o.o. z Gdańska.W czasie spotkania przedstawiona została prezentacja na temat planowanej realizacji. Główny projektant Wojciech Pilacki szczegółowo omówił i pokazał wizualizację obiektu oraz plan zagospodarowania terenu. Mieszkańcy mieli również możliwość zadawania pytań. Dyskusję zdominował temat dróg dojazdowych do projektowanego przedszkola. Głos zabrały również matki, które słysząc o złożonym odwołaniu 6 mieszkańców Jasienia do pozyskanej decyzji lokalizacyjnej, pytały o możliwy termin zakończenia budowy przedszkola. Wykonawca zapewniał, że jest w stanie zrealizować inwestycję w ciągu 4,5 miesiąca po uzyskaniu prawomocnych decyzji zezwalających na realizację robót budowlanych.