Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Cmentarz przy ul. Kępnej zostanie rozbudowany

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Kolejna nekropolia w Gdańsku zostanie powiększona. Po Cmentarzu Łostowickim przyszedł czas na przestrzeń przy ul. Kępnej. Właśnie podpisano umowę, która zakłada zakończenie prac w połowie 2024 roku.

W ubiegłym roku zakończyły się prace związane z rozbudową Cmentarza Łostowickiego. Teren tej nekropolii powiększył się o niemal 2 ha i ponad 2 tys. miejsc grzebalnych. W tym tygodniu podpisano umowę na rozbudowę kolejnego cmentarza na terenie Gdańska. Nekropolia przy ul. Kępnej w dzielnicy Krakowiec – Górki Zachodnie powiększy się o ok. 1,5 ha. Przewidziano budowę ok. 2,2 tys. miejsc pochówku.

Umowa przewiduje również budowę 35 miejsc parkingowych dla aut i 10 dla rowerów. Nowa część cmentarza będzie wyposażona w punkty czerpania wody, wiaty na odpady czy stojaki na narzędzia. Wykonawcą prac jest firma CBŻ Pszczółki. Koszt inwestycji to ponad 6,3 mln złotych. Koniec prac przewidziano w połowie 2024 roku.

Cmentarz Kepna 2