Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Trwa budowa nowego ronda na południu Gdańska

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Trwa budowa niezwykle wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, jaką jest rondo u zbiegu ul. Czerskiej , Niepołomickiej i Starogardzkiej.  DRMG ma na celu jak najszybsze zakończenie tej inwestycji.  

Z tego względu mimo przedłużających się uzgodnień ze spółką Energa Operator, kontynuuje prace w pobliżu słupa, który obecnie znajduje się  w jezdni. Jest to sytuacja tymczasowa na terenie budowy, a słup zostanie usunięty do czasu zakończenia inwestycji.

 

Oprócz budowy samego ronda elementem inwestycji jest także przebudowa sieci ciepłowniczej GPEC. Prace te prowadzi  się niemal wyłącznie poza sezonem grzewczym. Aby móc je wykonać i przejść na kolejny odcinek ronda, konieczne było prowadzenie prac w pobliżu słupa. Brak uzgodnienia nie mógł paraliżować prac, tym bardziej, że roboty prowadzone są w oparciu o ważną i prawomocną decyzję ZRID (w ramach tzw. specustawy drogowej).