Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Nowe boisko i pumptruck na południu Gdańska

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Mieszkańcy Gdańska zyskają kolejny teren rekreacyjny. Właśnie podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego, pumptrucka i siłownia zewnętrzna. W ramach inwestycji przewidziano również nasadzenia zieleni.

Nowe boisko z trybunami powstanie u zbiegu ul. Łuczniczej i ul. Podleckiego. Umowa, która została podpisana w ostatnich dniach przewiduje, że zagospodarowanie miejsca zakończy się do końca grudnia 2023. W ramach zadania, oprócz wielofunkcyjnego boiska przewidziano budowę pumptrucka, strefy sprawnościowej i siłowni zewnętrznej.

- Z atrakcji będzie można korzystać także wieczorami, bowiem teren zostanie oświetlony. Oczywiście nie zabraknie także ścieżek prowadzących do poszczególnych elementów oraz tzw. małej architektury – wyjaśnia Małgorzata Polan, zastępca dyrektora ds. Projektów Budżetu Obywatelskiego i Rad Dzielnic.

W ramach zagospodarowania terenu przewiduje się również nasadzenia zieleni. Wykonawcą prac jest firma Elsik. Koszt prac to niecałe 2 mln złotych. Prace potrwają do końca grudnia 2023 r.

Inwestycja będzie realizowana w ramach m.in. Budżetu Obywatelskiego, Zielonego BO, a także środków z Rady Dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe.

Przestrzen sportowo rekreacyjna Podleckiego