Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany w organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 Zmiany w organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej

 

Aktualizacja, 6.09.2023 r.

W czwartek 7 września planowane jest zamknięcie chodnika na ul. Kielnieńskiej, na odcinku od nr 125 do nr 129. Dojście do posesji będzie zapewnione. Piesi będą mogli poruszać się chodnikiem po  drugiej stronie ulicy.

Zamknięcie chodnika utrzyma się przez co najmniej 3 tygodnie. W tym czasie na tym odcinku prowadzone będą prace sieciowe.

Kielnienska mapa

Aktualizacja, 14.08.2023 r.

W czwartek, 17 sierpnia od godzin porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej. Zmiany związane są z trwającą przebudową tej ulicy.

Od 17 sierpnia do co najmniej połowy września planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej. Zostanie  wprowadzone rondo tymczasowe na skrzyżowaniu ul. Kielnieńskiej i ul. Spacerowej, by  umożliwić  budowę tymczasowej jezdni oraz przebudowę sieci podziemnych.

Kielnienska mapa 17.08

Aktualizacja, 18.07.2023 r.

 

Od środy, 19 lipca zmieni się dojście piesze do ul. Kielnieńskiej od strony ul. Sopockiej. Planowana jest także zmiana usytuowania przystanku autobusowego Sopocka 02.

W związku z koniecznością rozpoczęcia przebudowy sieci teletechnicznych, gazowych, wodociągu i budowy  kanalizacji sanitarnej, które umiejscowione będą pod chodnikiem, na skrzyżowaniu ul. Kielnieńskiej z ul. Spacerową zmienią się warunki poruszania się dla pieszych.

Z uwagi na projektowany przebieg sieci (w ciągu istniejącego chodnika), konieczne jest zamknięcie chodnika  oraz przeniesienie ruchu pieszego na druga stronę ulicy. Przez teren budowy Nowej Koziorożca zostanie wygrodzone przejście dla pieszych. Dojście do ulicy Sopockiej zostanie zapewnione od przejścia dla pieszych zlokalizowanego na skrzyżowaniu ul. Spacerowej z ul. Kielnieńską. Dodatkowo peron przystanku autobusowego Sopocka 02 zostanie przeniesiony w miejsce istniejącej zatoki autobusowej – postój autobusów będzie odbywać się na jezdni.

kielnienska spacerowa

 

****

Od 21 czerwca do co najmniej końca października obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na ul. Kielnieńskiej. Prace sieciowe będą prowadzone na prawym poboczu jezdni (jadąc w kierunku Chwaszczyna). W tym czasie nie przewiduje się utrudnień w ruchu pojazdów na ul. Kielnieńskiej, ale czasowo mogą występować utrudnienia w dojeździe do posesji. O utrudnieniach mieszkańcy będą informowani z wyprzedzeniem. Dojścia piesze zostaną zachowane. W czasie obowiązywania zmian  prowadzone będą roboty sieciowe, m.in. wykonywane będą nowe sieci wodociągowe i sanitarne.

Kielnienska 21.06

***

W piątek, 28 kwietnia, planowane jest rozpoczęcie robót związanych z przebudową ul. Kielnieńskiej.

28 kwietnia ok. godz. 10.00 rozpoczną się prace na ul. Kielnieńskiej związane z przygotowaniem terenu pod przebudowę. W związku z tym na odcinku tej ulicy, od ul. Drawskiej do Galaktycznej mogą występować punktowe zwężenia jezdni. W zależności od miejsca prowadzenia prac, punktowo będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Taka organizacja ruchu utrzyma się do 5 maja.

Zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową ul. Kielnieńskiej i budową tzw. Nowej Koziorożca. Wykonawcą jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura Sp. z o.o. i Polimex Mostostal S.A. Koszt to niecałe 64 mln zł. Koniec robót przewidziano w maju 2025 r.

Kielnienska mapa 28.04