Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Otwarcie wiaduktu na ul. Krasickiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyły się prace związane z modernizacją wiaduktu na ul. Krasickiego, który łączy Brzeźno z Letnicą i Nowym Portem.

W ramach inwestycji wykonano nową konstrukcję pod istniejącą sieć uzbrojenia terenu i wymieniono dylatacje. Prace objęły także wzmocnienie filarów wiaduktu, wykonanie nowej izolacji i nawierzchni jezdni, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Odbiór końcowy planowany jest we wtorek, 25 kwietnia. Po jego zakończeniu, w drugiej części dnia wiadukt będzie przejezdny.

Wykonawcą prac była firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Koszt to ponad 5 mln złotych.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przywróceniem ruchu na wiadukcie, od środy 26 kwietnia obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11 i 12 oraz autobusowej 148. W nocy z środy 26, na czwartek, 27 kwietnia zmiany nastąpią również na liniach N2 i N6.

Linia 3

Przywrócenie stałej trasy linii: Brzeźno Dom Zdrojowy – Opera Bałtycka – Dworzec Główny – Śródmieście SKM – Łostowice Świętokrzyska.

We wszystkie dni tygodnia w obu kierunkach zmianie ulegają godziny odjazdów.

Na liniach 2, 4, 6, 8, 9, 10, 11 i 12 zostaną wprowadzone drobne korekty we wszystkich rozkładach jazdy.

Linia 148

Przywrócenie stałej trasy Żabianka SKM – Nowy Port Szaniec Zachodni. Na linii obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy. Na odcinku Żabianka SKM – Brzeźno godziny odjazdów będą zbliżone do dotychczasowych.

Linie N2 i N6

Przywrócenie stałych tras między Nowym Portem i Brzeźnem – przez ul. Krasickiego. Stałe trasy dla linii nocnych zaczną obowiązywać w nocy, z środy 26, na czwartek, 27 kwietnia.