Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przetarg na opracowanie projektu remontu nabrzeży nad Motławą

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Obecnie trwa remont Długiego Pobrzeża, w planach jest także przebudowa kolejnego fragmentu. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie projektu kompleksowej przebudowy nabrzeży od Bramy Straganiarskiej do Mostu Wapienniczego.

Zakres opracowania dotyczył będzie  nabrzeża od Bramy Straganiarskiej do Mostu Wapienniczego i  obejmie dwa odcinki. Pierwszy fragment obejmuje Rybackie Pobrzeże, od ul. Straganiarskiej do Przystanku Tramwaju Wodnego „Targ Rybny”.  Drugi fragment to nabrzeże na ul. Wartkiej, od Przystanku Tramwaju Wodnego do Mostu Wapienniczego.

W dokumentacji projektowej przyjęte będą rozwiązania, umożliwiające realizację inwestycji etapami. Projekt uwzględni kompleksową przebudowę konstrukcji nabrzeża, m.in.   konieczność rozbiórki i budowę nowego oczepu wraz z płytą żelbetową, budowę nowej ścianki szczelnej, wykonanie nowych murków znajdujących się w części odwodnej nabrzeży. Ponadto przeprojektowane zostaną sieci – wodociągowa, energetyczna oraz kanalizacja deszczowa.

Dokumentacja ma zawierać m.in. inwentaryzację i ekspertyzę  stanu technicznego nabrzeża, koncepcję zagospodarowania terenu i   kwerendę historycznej obszaru. W ramach opracowania dokumentacji, biuro projektowe pozyska także wszystkie niezbędne uzgodnienia konieczne do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.  Prace projektowe mają potrwać ok. 2 lata. Otwarcie ofert planowane jest na przełomie kwietnia i maja. 

Pobrzeze