Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Coraz bliżej przebudowy basenu i sali gimnastycznej w SP 2

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową basenu i sali gimnastycznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Marusarzówny. Umowa zostanie podpisana w pierwszej połowie sierpnia.

Sala gimnastyczna ma być gotowa do końca 2022 roku, a basen latem 2023 r., dzięki czemu uczniowie szkoły będą mogli korzystać z pływalni w roku szkolnym 2023/2024. W pierwszej połowie sierpnia zostanie podpisana umowa z firmą PBE ELBUD GDAŃSK S.A. Koszt prac wyniesie niecałe 21 mln złotych.

Rozpoczęta wiosną 2021 roku termomodernizacja szkoły przy ul. Marusarzówny powinna zakończyć się latem 2022 roku. Do tego czasu budynek miał zostać ocieplony i zyskać odnowiony basen oraz salę gimnastyczną. Niestety pojawiły się trudności w realizacji robót i pomimo wielokrotnych monitów, wzywania wykonawcy do przyspieszenia i zintensyfikowania działań, postępy prac znacznie odbiegały od zakładanego harmonogramu. Z końcem lutego zdecydowano o odstąpieniu od umowy.

Aby przyspieszyć prace i zminimalizować ryzyko, zakres zadania podzielono na trzy przetargi. Zawarta została już umowa na wymianę posadzek, wymianę stolarki drzwiowej i opraw oświetleniowych wraz z robotami malarskimi ścian i sufitów. Ponadto w maju ogłoszono dwa kolejne przetargi na dokończenie prac. Jeden z nich dotyczył termomodernizacji obiektów SP 2. Otwarcie ofert planowane jest na 15 lipca.

Drugi przetarg dotyczył przebudowy basenu i sali gimnastycznej znajdujących się w placówce. Wpłynęła jedna oferta na kwotę 20 930 910,00 zł. Po wnikliwej analizie podjęto decyzję o rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu wykonawcy. Prace na sali gimnastycznej mają potrwać 4 miesiące, przebudowa basenu będzie realizowana przez rok.

SP 2