Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Na Cmentarzu Łostowickim powstało ponad 2 tys. nowych miejsc

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyła się rozbudowa Cmentarza Łostowickiego. Teren nekropolii powiększył się o 1,8 ha, co przełożyło  się na ponad 2100 dodatkowych miejsc pochówku.

Cmentarz został rozbudowany od strony al. Armii Krajowej i ul. Cedrowej o 8 kwater.  W ramach rozbudowy cmentarza oprócz budowy instalacji sanitarnej, powstały miejsca czerpania wody i wiaty na odpady. Ponadto pojawiła się nowa roślinność. Teren został ogrodzony.

Dodatkowo powstało 28 nowych miejsc postojowych przy ul. Cedrowej. Na parkingu zamontowano także 10 stojaków na rowery.  Wykonawcą była firma PRIM sp. z o.o. Koszt prac wyniósł niecałe 2,5 mln złotych.

W planach rozbudowa innych nekropolii

W najbliższych latach planowana jest także rozbudowa innych gdańskich nekropolii.  Cmentarz Salvator ma być w przyszłości rozbudowany od strony ul. Stoczniowców, co umożliwi powstanie ok. 1000 miejsc spoczynku. W planach jest także rozbudowa cmentarza parafialnego przy ul. Kępnej. Obiekt ma w przyszłości powiększyć się o ponad 1,4 ha i 1 900 miejsc pochówku. Z kolei na Cmentarzu Garnizonowym planowanych jest 3000 dodatkowych miejsc, obiekt przy ul. Dąbrowskiego zwiększy swoją powierzchnię o 2,17 ha. Nekropolia na Srebrzysku powiększy się o 2,14 ha i 1900 miejsc spoczynku. Dla powyższych zadań pozyskiwane są obecnie dokumentacje projektowe.

Obecnie w Gdańsku funkcjonuje 9 cmentarzy o łącznej powierzchni ponad  100 ha. Największą gdańską nekropolią jest Cmentarz Łostowicki, zajmujący powierzchnię ponad  50 ha.

Cmentarz 4