Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Umowy na wyposażenie Kunsztu Wodnego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W tym tygodniu podpisano umowy na wyposażenie i  aranżację wnętrz Kunsztu Wodnego. W obiekcie będzie funkcjonował Instytut Kultury Miejskiej.

Kunszt Wodny znajduje się w samym centrum Gdańska, nieopodal Bramy Wyżynnej. Budynek, w którym mieścić się będzie centrum kulturalno-turystyczne stanowić będzie wizytówkę miasta. 

Właśnie podpisano umowę  na wyposażenie sali audytoryjnej znajdującej się w budynku Kunsztu. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach umowy wykonawca zajmie się wykończeniem i wyposażeniem łazienek, a także m.in. budową sieci teleinformatycznej do obsługi obiektu. Ponadto w ramach zadania planowane jest wyposażenie sali wielofunkcyjnej w system elektroakustyczny, oświetlenia i mechaniki sceny.

Inwestycja została podzielona na dwie części. Roboty sanitarne i teletechniczne wykona firma SPRINT S.A. za kwotę ok. 3,4 mln złotych. Realizacja tej części zadania potrwa do listopada 2022 r.

Wykończeniem i wyposażeniem sali wielofunkcyjnej zajmie się AUDIO PLUS Sp. z o.o. Koszt wykonania tej części zadania wyniesie niecałe 8,4 mln złotych. Koniec prac przewidziano w kwietniu 2023 r.

Kunszt UMG

Zdjęcie: Urząd Miejski w Gdańsku