Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Ogłoszono przetarg na projekt ścieżki przy Parku Oruńskim

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Budowa ostatniego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy zbiornik Augustowska z Parkiem Oruńskim i Kanałem Raduni, coraz bliżej. Ogłoszono przetarg na opracowanie projektu trasy wzdłuż Parku Oruńskiego wraz z budową kładki nad kanałem. 

W ostatnich latach zrealizowano trzy odcinki ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej okolice zbiornika Augustowska z Parkiem Oruńskim. Do realizacji pozostał ostatni fragment trasy – wzdłuż Parku Oruńskiego. Projekt ma uwzględnić budowę 350-metrowego odcinka wraz z oświetleniem i odwodnieniem, a także budowę kładki nad Kanałem Raduni.

Prace projektowe mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert przewidziano 10 czerwca.

Pierwsze dwa odcinki zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ostatni odcinek asfaltowej ścieżki, od ogródków działkowych do okolic amfiteatru w Parku Oruńskim sfinansowano z Budżetu Miasta.

sciezka park orunski