Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - W pobliżu skrzyżowania ul. Hynka z al. Rzeczypospolitej powstanie przejście dla pieszych

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na budowę przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka. Będzie to kolejna inwestycja, dzięki której osoby niepełnosprawne, starsze czy opiekunowie z dziećmi będą mogli bez przeszkód pokonać jedną z głównych arterii miasta.

- Gdańsk sukcesywnie inwestuje w poprawę dostępności infrastruktury drogowej dla pieszych i rowerzystów. W ubiegłym miesiącu otworzyliśmy przejście przy Bramie Wyżynnej, które pokazało, jak potrzebne jest otwieranie miasta na pieszych i rowerzystów. Teraz czas na kolejną taką inwestycję na styku Zaspy i Wrzeszcza, które mam nadzieje okaże się takim samych sukcesem, jak to przejście w Śródmieściu – przyznaje prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Planowane przejście powstanie w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka  i będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. W ramach zadaniach powstanie także przejazd rowerowy przez torowisko. Teren zostanie oświetlony, a także zyska odwodnienie. W pobliżu przejścia zostanie nasadzony nowy trawnik.

Prace mają potrwać ok. 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Otwarcie ofert planowane jest na przełom maja i czerwca.

Trwa budowa przejścia przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

W kwietniu 2022 roku otwarto przejście naziemne przez Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej, które nie tylko zwiększyło  bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale jest także częścią sukcesywnie realizowanej polityki miasta, przywrócenia Śródmieścia pieszym.  W ostatnich latach wybudowano  skrzyżowania na Podwalu Przedmiejskim na wysokości ulicy Łąkowej i kolejne na ulicy Chmielnej.

Obecnie trwa budowa przejścia naziemnego przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Zadanie przewiduje budowę przejścia naziemnego i przejazdu dla rowerów z sygnalizacją świetlną. Inwestycja wiązała się będzie także z przebudową peronów tramwajowych, chodnika i trakcji tramwajowej. Koniec prac przewidziano w sierpniu 2022 r. Ich koszt to niecałe 3,2 mln złotych.