Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Dwa nowe baseny w Gdańsku - ruszają przetargi na projekty

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Na mapie Gdańska w najbliższych latach pojawią się kolejne dwa baseny! Ogłoszone zostały przetargi na opracowanie projektów miejskich pływalni w dwóch dzielnicach -  na Ujeścisku-Łostowicach i w Brzeźnie.

- Od lat konsekwentnie inwestujemy w obiekty sportowe i rekreacyjne. Zdajemy sobie sprawę, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Podejmujemy pierwsze kroki do realizacji dwóch basenów. Na razie jesteśmy w fazie projektowania, ale bez tego budowa byłaby niemożliwa – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Basen w pobliżu lodowiska

Basen w dzielnicy Ujeścisko-Ujeścisko powstanie w przyszłości w pobliżu projektowanego lodowiska, w okolicy pętli Ujeścisko. Basen będzie jednym z elementów planowanego kompleksu sportowego na Ujeścisku, dla którego opracowano koncepcję. Obecnie w trakcie fazy projektowej jest lodowisko wraz z zapleczem i trybunami.

W ramach projektu ma powstać hala basenowa z basenem na 25 metrów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Budynek będzie miał mieć dwie kondygnacje. Prace projektowe mają potrwać około 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie maja.

Basen przy ul. Krasickiego

Ogłoszono też przetarg na sporządzenie projektu budowy basenu w rejonie ul. Sybiraków i ul. Krasickiego. Projekt ma uwzględnić budowę 25 metrowego basenu z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną. Oczywiście zaprojektowane zostaną również szatnie i całe niezbędne zaplecze wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Opracowanie projektu potrwa 16 miesięcy, a w drugiej połowie maja mamy poznać oferty w przetargu.

wizualizacja z koncepcji basen ujescisko